Jak zmieniać rozmiar i przyciągać okna za pomocą gestów machnięcia w systemie macOS

macOS jest wciąż daleko w tyle za Windows 10, jeśli chodzi o przyciąganie okien. Snapping to koncepcja, którą Windows spopularyzował, ale Apple rzadko boi się przejmować funkcje z innych systemów operacyjnych, a nawet aplikacji. Nadal nie obsługuje zarządzania oknami, tak jak robi to Windows i dlatego istnieje wiele aplikacji, które próbują je powielać. Penc to bezpłatna aplikacja typu open source dla komputerów Mac, która umożliwia zmianę rozmiaru i przyciąganie okien za pomocą gestów przesuwania w systemie macOS.

Przyciągaj okna za pomocą gestów machnięcia

Penc nie naśladuje całkowicie systemu Windows 10 w sposób, w jaki przyciąga okna. Może przyciągać okna i zmieniać ich rozmiar, ale musisz go aktywować za pomocą klawiatury.

Ściągniji uruchom Penc. Wymaga specjalnego dostępu, aby mógł działać. Po uruchomieniu aplikacji dwukrotnie naciśnij klawisz Command na klawiaturze i nie zwalniaj go po drugim dotknięciu.

Na ekranie pojawi się półprzezroczysta nakładka. Umieść kursor myszy nad oknem, a następnie zsuń palce, aby zmienić jego rozmiar, lub przesuń nakładkę w dowolną stronę ekranu, do której chcesz przyciągnąć okno.

Możesz zwolnić klawisz Command po zatrzaśnięciu okna. Jeśli klawisz Command nie jest wygodny w użyciu, możesz go zmienić.

Odwiedź preferencje Penc i zmień klawisz „Dwukrotne naciśnięcie klawisza modyfikującego, aby aktywować”. Możesz także zmienić czułość aplikacji na przesuwanie gestów. Nie zmieni to ogólnej czułości tabliczki dotykowej.

macOS nie zreplikował jeszcze przycisku „maksymalizuj”, którego chce większość użytkowników. Przycisk maksymalizacji nie wypełnia jednak całego ekranu, ponieważ w przypadku niedawnej aktualizacji możesz dwukrotnie kliknąć krawędź okna aplikacji i „wypełnić” je w tym kierunku. Jest niezgrabny w użyciu i nie jest czymś, o czym wiele osób wie.

macOS ma coś takiego, ale tylko dla aplikacji pełnoekranowych. System operacyjny jest w stanie z łatwością wdrożyć tę funkcję, więc możliwe jest, że Apple nie uważa, że ​​warto ją wdrażać na pulpicie. Choć jest tak dobry, jak touchpad w MacBooku lub Magic trackpad, który sprzedaje Apple, jego gesty machnięcia często wydają się niewykorzystane. W rzeczywistości Windows 10, który działa na systemach z różnym sprzętem, w rzeczywistości radzi sobie znacznie lepiej z gestami tabliczki dotykowej.

Jeśli chcesz dostosować gesty tabliczki dotykowej w systemie macOS, potrzebujesz aplikacji o nazwie BetterTouchTool i nie jest darmowy, chociaż większość ludzi, którzy go używają, twierdzi, że jest wart swojej ceny.