Jak zmienić adres e-mail Slack

Slack to usługa wiadomości błyskawicznych, która może być używana do kontaktów biznesowych i łączy wszystkich pracowników w ten sam zunifikowany zespół. Ułatwia kontakt ze współpracownikami i współpracę oraz wspiera pracę synchroniczną. Jeśli jesteś już członkiem Slack, musisz podać adres e-mail, aby zarejestrować się na platformie. W przypadku, gdy podałeś stary adres e-mail lub Twój obecny adres e-mail uległ zmianie, możesz zmienić luźny adres e-mail na platformie. W tym artykule pokażę ci, jak zmienić swój adres e-mail z luzu, a także zmienić hasło luzu. Zacznijmy.

Jak zmienić adres e-mail Slack

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak zmienić adres e-mail Slack

1. Otwórz przeglądarkę internetową z telefonu komórkowego lub komputera stacjonarnego.

2. Wizyta Luźna strona internetowa aby przejść do konta Slack i zalogować się przy użyciu swoich danych uwierzytelniających.

3. Przejdź do Ustawień i kliknij rozwiń obecny obok adresu e-mail.

4. Teraz Slack poprosi Cię o podanie hasła do konta, wprowadź swoje obecne hasło, W polu Nowy adres e-mail wprowadź swój nowy adres e-mail.

5. Stuknij Aktualizuj e-mail. Spowoduje to wysłanie wiadomości e-mail z potwierdzeniem na nowy adres e-mail w celu potwierdzenia zmiany luźnego adresu e-mail.

6. Potwierdź swój nowy adres e-mail pocztą wysłaną ze slack na nowy adres e-mail, który otrzymałeś, klikając POTWIERDŹ SWÓJ ADRES E-MAIL, spowoduje to zmianę adresu e-mail slack.

Jak zmienić hasło e-mail Slack

Twoje hasło będzie Twoim zabezpieczeniem, aby twoje konto było bezpieczne, nie tylko na Slacku, ale na dowolnej platformie. Dlatego równie ważne jest używanie bezpiecznego i unikalnego hasła. Hasła w miejscu pracy są ważne, ponieważ jeśli ktoś mógłby odgadnąć lub zhakować twoje hasło, nie tylko może odczytać twoje kontakty i inne sprawy urzędowe, ale może też się pod ciebie podszyć, jeśli nie chcesz, aby tak się stało, możesz potrzebować aby wprowadzić unikalne hasło, jeśli zastanawiasz się, jak zmienić hasło, wykonaj poniższe czynności.

1. Wykonaj pierwsze 2 kroki jak powyżej.

2. Po stronie Ustawienia konta kliknij przycisk rozwijania znajdujący się w pobliżu sekcji Hasło.

Uwaga: jeśli nie widzisz opcji rozwijania w pobliżu hasła, może być konieczna zmiana hasła w pojedynczym logowaniu (SSO), aby potwierdzić. Z drugiej strony Twoja organizacja może również mieć tę funkcję w aplikacjach SSO, takich jak OneLogin, Gsuite itp.

3. Najpierw musisz wprowadzić swoje stare hasło w polu Bieżące hasło.

4. Na koniec wprowadź nowe hasło w polu tekstowym Nowe hasło i kliknij Zapisz hasło, spowoduje to aktualizację hasła.

Uwaga: Slack wymaga, aby hasła miały co najmniej 6 znaków, a popularne hasła nie są dozwolone, np.: abcdef1234 itp., dlatego zalecamy wprowadzenie unikalnego i silnego hasła.

Często zadawane pytania (FAQ)

Q1. Nie otrzymałem e-maila z resztą hasła, co robić?

Odp. Może być konieczne sprawdzenie spamu lub karty śmieci w kliencie poczty e-mail. Czasami niektóre organizacje blokują luźne wiadomości e-mail, skontaktuj się z administratorem organizacji, aby to naprawić.

Q2. Nie pamiętam, żebym wprowadzał hasło na Slacku. Jak mogę znaleźć swoje hasło?

Odp. Jeśli zalogowałeś się do Slacka za pomocą Apple lub Google ID, możesz poprosić o zresetowanie hasła, a następnie dodać nowe hasło do swojego konta.

Q3. Utraciłem dostęp do mojego konta e-mail, jak mogę zmienić dane?

Odp. Domyślnie musisz mieć dostęp do podanego adresu e-mail, aby zmienić dowolne ustawienia. W każdym razie, jeśli nie masz dostępu, możesz poprosić administratora swojej organizacji o aktualizację Twojego adresu e-mail, który jest powiązany z Twoim kontem . Pamiętaj, że administrator nie może zmieniać haseł ani ich resetować.

Q4. Jak mogę zmienić hasło do aplikacji mobilnej Slack?

Odp. Otwórz aplikację Slack i zaloguj się do niej. Przejdź do swojego profilu, można uzyskać do niego dostęp, dotykając swojego profilu obecnego w prawym górnym rogu aplikacji, dotykając przycisku Więcej i przechodząc do Ustawień konta. Stamtąd możesz zmienić swoje hasło.

Pytanie 5. Czy mogę używać jednocześnie dwóch różnych adresów e-mail na Slacku?

Odp. Możesz używać wielu kont na Slack w różnych miejscach pracy, możesz użyć jednego adresu e-mail dla jednego miejsca pracy typu Slack i innego adresu e-mail dla innego miejsca pracy typu Slack. Nie możesz używać dwóch kont e-mail w tym samym miejscu pracy.

***

Mamy nadzieję, że z pomocą tego przewodnika udało Ci się dowiedzieć, jak zmienić adres e-mail Slack. Jeśli masz jakieś pytania lub sugestie, możesz je zostawić w sekcji komentarzy poniżej.

x