Jak zmienić adres URL administratora WordPress, aby zapobiec atakom Brute Force?

Jeśli Twój WordPress nie był do tej pory atakowany przez brutalną siłę, uważaj się za szczęściarza.

Atak brute force to naprawdę uparta próba atakującego, aby włamać się do pulpitu WordPress i przejąć nad nim kontrolę. Próbują różnych kombinacji nazw użytkowników i haseł, które mogą ich wpuścić, głównie przez zgadywanie lub boty.

Ponieważ wszyscy znamy adres URL do logowania się do panelu administracyjnego WordPressa, to „wp-admin” lub „wp-login”, hakerom łatwiej jest przynajmniej wiedzieć, gdzie zaatakować. Istnieje wiele sposobów, które mogą pomóc Ci uniknąć stania się ofiarą ataków typu brute force, a jednym z nich jest zmiana adresu URL administratora.

WPS Ukryj Login

Bardzo lekka i całkowicie darmowa wtyczka, WPS Ukryj Login, pozwoli Ci łatwo zmienić adres URL administratora na dowolny wybrany przez Ciebie adres. Dobrą rzeczą w tej wtyczce jest to, że nie przepisuje ani nie zmienia podstawowych plików. Po prostu blokuje żądania stron i sprawia, że ​​wp-directory i wp-login są niedostępne.

Jednak po zmianie adresu URL administratora należy go gdzieś zanotować, aby go nie zapomnieć. Jeśli w przyszłości będziesz chciał wrócić do domyślnego adresu URL, możesz po prostu dezaktywować wtyczkę, a przywróci ona ustawienia.

Przede wszystkim zaloguj się do pulpitu WordPress i kliknij Wtyczki> Dodaj nowy.

W pasku wyszukiwania wpisz „WPS Hide Login” i kliknij „Zainstaluj teraz”.

Po zainstalowaniu i aktywacji tej wtyczki przejdź do ustawień> permalink. Tutaj otrzymasz pole „Adres URL logowania”, w którym możesz wpisać nowy slug URL, który stanie się adresem URL administratora.

Wystarczy wpisać preferowany adres URL logowania i nacisnąć „Zapisz zmiany”. Teraz twój nowy adres URL administratora jest aktywowany, a stary jest niedostępny.

Bezpieczeństwo iThemes

Jeśli potrzebujesz tylko zmienić adres URL administratora, trzymaj się powyższej wtyczki. Jeśli jednak szukasz czegoś więcej, to iThemes Security to jedna genialna wtyczka, która to spełni. Jest to kompleksowy pakiet zabezpieczeń dla Twojej witryny WordPress, który ma mnóstwo wspaniałych funkcji, a jedną z nich jest zmiana kilku adresów URL zaplecza. Jeśli masz bloga z wieloma autorami, ta wtyczka może się przydać w brandingu.

Po zainstalowaniu i aktywacji wtyczki przejdź do ustawień> permalink, gdzie będziesz mieć kilka różnych adresów URL do zmiany, w tym:

  • Adres URL logowania
  • Rejestracyjny adres URL
  • Adres URL utraconego hasła
  • Adres URL wylogowania

Śmiało i zmień, co chcesz, i naciśnij przycisk „Zapisz zmiany”. Jesteś skończony!

Wniosek

Mam nadzieję, że możesz teraz ukryć swój adres URL administratora WordPress przed opinią publiczną.

Podobał Ci się artykuł? Co powiesz na dzielenie się ze światem?

x