Jak zmienić alert przypomnienia programu Outlook

Outlook odtwarza sygnał dźwiękowy, aby powiadomić Cię o zaplanowanych przypomnieniach dotyczących wiadomości e-mail, zadań lub wydarzeń w kalendarzu. W przeciwieństwie do nowego alertu pocztowego (którym zarządzasz w systemie Windows), zarządzasz alertem przypomnienia w Outlooku, gdzie możesz zmienić dzwonek na coś innego lub całkowicie go wyłączyć. Oto jak to zrobić.

Wyłącz dzwonek

Jeśli nie chcesz, aby alert dźwiękowy był wyświetlany za każdym razem, gdy pojawia się przypomnienie (co może być szczególnie drażniące, jeśli pracujesz z założonymi słuchawkami), możesz powiedzieć programowi Outlook, aby w ogóle nie odtwarzał dźwięku, gdy nadejdzie przypomnienie. Przejdź do Plik> Opcje> Zaawansowane i przewiń w dół do sekcji „Przypomnienia”. Ustawienie, którego szukasz, to „Odtwórz dźwięk przypomnienia”.

Wyłącz to, a następnie kliknij „OK”. Outlook nie będzie już odtwarzał dźwięku, gdy pojawi się przypomnienie.

Zmień dzwonek na coś innego

Jeśli nadal chcesz otrzymać alert dźwiękowy, ale chcesz coś innego niż standardowy dzwonek „reminder.wav”, pozostaw włączoną opcję „Odtwórz dźwięk przypomnienia” i kliknij przycisk „Przeglądaj” obok niej.

Następnie możesz wybrać dowolny plik WAV w systemie, który ma być używany jako alert przypomnienia. Kiedy skończysz, kliknij „OK”, aby wyjść. Nie musisz ponownie uruchamiać Outlooka, a Twój nowy dźwięk zostanie odtworzony, gdy pojawi się przypomnienie.

Jeśli masz inny typ pliku, którego chcesz użyć, musisz go przekonwertować (jesteśmy wielkimi fanami Śmiałość i VLC do pracy z dźwiękiem, ale użyj wybranego narzędzia). Jeśli chcesz jednego z innych dźwięków systemu Windows, do których możesz uzyskać dostęp za pośrednictwem Panelu sterowania> Dźwięk, znajdziesz je w C: Windowsmedia.