Jak zmienić cele ruchu, stania i ćwiczeń zegarka Apple Watch

Apple Watch pomaga zachować formę dzięki celom dotyczącym energii aktywnej, godzin stania i minut ćwiczeń. Możesz zmienić każdy z nich indywidualnie, aby lepiej odzwierciedlał poziom Twojej aktywności. Oto jak.

Jak zmienić cele ruchu, stania i ćwiczeń

Aby zmienić cele związane z aktywnością Apple Watch, najpierw uruchom na zegarku aplikację „Aktywność”. Możesz to zrobić, dotykając komplikacji pierścienia aktywności na bieżącej tarczy zegarka lub naciskając Digital Crown i znajdując aplikację Activity w menu głównym.

Po otwarciu aplikacji powinieneś zobaczyć swoje obecne cele i cele reprezentowane przez trzy kolory i trzy pierścienie. Jeśli nie widzisz pierścienia aktywności, przesuń palcem w prawo, aż go zobaczysz. Teraz przewiń na sam dół ekranu (za pomocą Digital Crown lub palcami) i kliknij „Zmień cele”.

Zmień cele na Apple Watch

Możesz teraz dostosować każdy cel po kolei, zaczynając od celu Ruch. Użyj Digital Crown lub przycisków ekranowych, aby dostosować wartość do własnych upodobań. Dotknij „Dalej”, a będziesz mógł dostosować cel ćwiczeń w 15-minutowych odstępach. Kliknij „Dalej” jeszcze raz, aby dostosować cel na nogach w odstępach godzinowych.

Cel dotyczący zmiany aktywności zegarka Apple Watch

Możliwość zmiany celów ćwiczeń i stania została dodana do zegarka Apple Watch wraz z pojawieniem się systemu watchOS 7 we wrześniu 2020 r. Wcześniej można było zmieniać tylko cel Ruch.

Jeśli korzystałeś z systemu watchOS 6 lub starszego, możesz się zastanawiać, dlaczego nie możesz już zmieniać celów związanych z aktywnością, naciskając na siłę ekran. Dzieje się tak, ponieważ Apple usunął wszystkie funkcje Force Push wraz z nadejściem watchOS 7, nawet dla starszych urządzeń.

Możesz zaktualizować oprogramowanie Apple Watch, otwierając aplikację Watch na swoim iPhonie i przechodząc do opcji Ogólne> Aktualizacja oprogramowania. watchOS 7 wymaga iPhone’a 6s lub nowszego z systemem iOS 14 oraz Apple Watch Series 3 lub nowszego.

Dodaj pierścień aktywności do tarczy zegarka

Dodanie komplikacji pierścienia aktywności do preferowanej tarczy zegarka to najłatwiejszy sposób na śledzenie celów. Jest to jedna z najbardziej elastycznych komplikacji w Apple Watch i może być przedstawiana jako mały trójkolorowy pierścień lub większy element ze szczegółowym podziałem Twojej aktywności.

Edytuj tarczę zegarka Apple Watch

Gdy aktualna tarcza zegarka jest aktualnie widoczna na ekranie, stuknij i przytrzymaj, aż u dołu ekranu pojawi się opcja „Edytuj”. Wybierz „Edytuj” i przesuń palcem po interfejsie „Komplikacje”. Stuknij wolne miejsce i przewijaj Digital Crown, aż znajdziesz pierścień Activity.

Dodaj komplikacje związane z aktywnością do Apple Watch

Jeśli chcesz, możesz także dodać pierścień aktywności do swojego iPhone’a. Aby to zrobić, odblokuj iPhone’a, aby zobaczyć ekran główny. Dotknij i przytrzymaj ikonę, aż wszystkie ikony zaczną się poruszać. W lewym górnym rogu ekranu dotknij ikony plusa „+”.

Dodaj widżet aktywności do iPhone'a

Wybierz „Aktywność” z sekcji Fitness, a następnie wybierz rozmiar i umieść go na ekranie głównym. Możesz przesuwać widget, dopóki nie będziesz zadowolony z jego umieszczenia. Dowiedz się więcej o używaniu widżetów na ekranie głównym iPhone’a w iOS 14.

Domyślne i zalecane cele Apple Watch

Domyślnie zegarek Apple Watch ustawi domyślny cel Move na podstawie pomiarów, takich jak wzrost i waga, a także Twój wiek i określona płeć. Powinieneś dostosować swój cel Move, aby odzwierciedlał swoje cele fitness i obecny styl życia.

Stanie i Ćwiczenie mają domyślne cele odpowiednio 12 godzin i 30 minut. Aby osiągnąć swój cel, musisz wstać i poruszać się co godzinę przez co najmniej 12 godzin w ciągu dnia, aby osiągnąć swój cel. W przypadku ćwiczeń to 30 minut energicznego ruchu dziennie.

Zegarek Apple Watch automatycznie rejestruje minuty ćwiczeń, gdy wykryje podwyższone tętno i jakąś aktywność. Jeśli używasz aplikacji Treningi do rejestrowania aktywności, takich jak chodzenie, bieganie lub trening oporowy, zostanie to wliczone do celu związanego z ćwiczeniami. Znajdziesz je w aplikacji Fitness na swoim iPhonie.

Treningi Apple Watch

Jeśli konsekwentnie osiągasz swoje cele, prawdopodobnie zechcesz je zwiększyć. Dobrym pomysłem jest również zwracanie uwagi na własny harmonogram i dostosowywanie celów według własnego uznania. Jeśli ćwiczysz konsekwentnie przez pięć dni w tygodniu, możesz chcieć zmniejszyć trochę luzu w dni odpoczynku, rezygnując z celów ruchu i ćwiczeń.

Plik WHO poleca dorośli w wieku 18-64 lat wykonują co najmniej 150 minut tygodniowo ćwiczeń aerobowych o umiarkowanej intensywności lub 75 minut intensywnych ćwiczeń.

Czy kochasz swój zegarek Apple Watch? Zapoznaj się z tymi 20 sztuczkami i wskazówkami, aby jak najlepiej wykorzystać swoje urządzenie do noszenia.

x