Jak zmienić czas odrzucania powiadomienia banerowego w systemie macOS

macOS ma dwa różne typy powiadomień, które może ci pokazać; banery i alerty. Alerty pozostają na ekranie, dopóki ich nie odrzucisz, a banery same się po pięciu sekundach. To może być za długie lub za mało. To może się różnić od jednego użytkownika do drugiego. macOS nie pozwala użytkownikom wybrać, jak długo powiadomienie banerowe ma pozostać na ekranie, zanim automatycznie się ono sam zrzuci. To powiedziawszy, proste polecenie terminala pozwala zmienić czas odrzucania powiadomienia banerowego na dowolne. Oto, co musisz zrobić.

Czas odrzucenia powiadomienia banerowego

Otwórz terminal i uruchom następujące polecenie. Zamień numer na końcu na jak długo powiadomienie banerowe ma pozostać na ekranie, zanim zostanie odrzucone. Czas jest w sekundach. Domyślny czas trwania to pięć sekund.

defaults write com.apple.notificationcenterui bannerTime -int 10

Po uruchomieniu polecenia musisz ponownie uruchomić komputer Mac. Nie pomijaj tego kroku.

To załatwi sprawę. Powiadomienia banerowe ze wszystkich aplikacji, które mogą wyświetlać powiadomienia, będą się trzymać przez ustawiony przez nich czas. Jest to jednolite ustawienie, które będzie obowiązywać dla wszystkich powiadomień banerowych i nie może być ustawione dla poszczególnych aplikacji. Zawsze możesz wyłączyć powiadomienia dla aplikacji, jeśli nie chcesz widzieć powiadomień z niej.

Wspomnieliśmy wcześniej, że macOS ma dwa rodzaje powiadomień. Banery są rodzajem powiadomień, które są automatycznie odrzucane, więc jeśli szukasz powiadomień, które się pojawiają, ale także znikają bez interwencji użytkownika, są to typy, których powinieneś używać. Jeśli jedynym powodem, dla którego chcesz zmienić czas trwania powiadomienia typu banera, jest to, że zostanie ono zbyt wcześnie odrzucone, zawsze możesz zamiast tego spróbować użyć alertów.

Możesz ustawić typ powiadomienia dla poszczególnych aplikacji. W przypadku aplikacji, które wysyłają ważniejsze, krytyczne powiadomienia, możesz użyć typu alertu. W przypadku mniej ważnych powiadomień możesz użyć banerów.

Dziwne, że macOS nie daje użytkownikom możliwości zmiany czasu trwania banera w aplikacji Preferencje systemowe. Windows 10 jest dokładnie odwrotny; daje użytkownikom kilka gotowych opcji zmiany czasu wyświetlania powiadomienia o toście, zanim zostanie ono odrzucone, jednak nie ma polecenia, którego można użyć do ustawienia niestandardowego czasu trwania. Jest to straszna wada systemu Windows 10, ale wygląda na to, że Apple ma taką. Wszystko, co można powiedzieć, to to, że przynajmniej istnieje polecenie Terminala, aby go obejść.