Jak zmienić czas w systemie Windows 10

Opcje zegara systemowego można skonfigurować podczas instalacji systemu Windows, kiedy system operacyjny automatycznie ustawia datę i godzinę na podstawie strefy czasowej.

Jeśli jednak zastanawiasz się, jak później zmienić czas w systemie Windows 10, zapoznaj się z prostymi instrukcjami poniżej. Nie musisz instalować żadnych specjalnych aplikacji innych firm, aby to się stało. Możliwe jest nawet dodanie wielu zegarów.

Jak zmienić czas w systemie Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start systemu Windows 10 i przejdź do UstawieńWindows 10 pokazuje, jak uzyskać dostęp do ustawień z menu Start po kliknięciu prawym przyciskiem myszy
Wybierz Czas i językWindows 10 pokazuje, jak uzyskać dostęp do ustawień czasu i języka
Wyłącz opcję Ustaw czas automatycznie
Obok opcji Ustaw datę i godzinę ręcznie kliknij Zmień. Jeśli przycisk Zmień jest wyszarzony, oznacza to, że nie wyłączyłeś trybu automatycznegoWindows 10 pokazuje, jak ręcznie ustawić datę i godzinę
Określ nową datę i godzinę, a następnie kliknij Zmień, aby potwierdzić. Otóż ​​to!Windows 10 pokazuje, jak zmienić datę i godzinę

Można również zmienić strefę czasową, zsynchronizować zegar, przełączyć czas letni i dodać więcej kalendarzy z tej sekcji.

Innym szybkim sposobem uzyskania dostępu do ustawień daty i godziny jest kliknięcie prawym przyciskiem myszy zegara w obszarze powiadomień systemu i wybranie opcji Dostosuj datę / godzinę. Możliwe jest również dostosowanie zegara paska zadań.

Windows 10 pokazuje, jak dostosować ustawienia daty i godziny z paska zadań

Z drugiej strony, jeśli jesteś przyzwyczajony do układu Windows 7, wiedz, że nadal możesz zmienić czas za pomocą tradycyjnej metody z Panelu sterowania.

Jak zmienić czas w Panelu sterowania

Zaloguj się do systemu Windows 10 jako administrator komputera
Naciśnij klawisz Win + R, wpisz panel sterowania i naciśnij EnterWindows 10 pokazuje, jak uzyskać dostęp do Panelu sterowania za pomocą narzędzia Uruchom
Wybierz datę i godzinęWindows 10 pokazuje, jak uzyskać dostęp do ustawień daty i godziny z Panelu sterowania
Kliknij Zmień datę i godzinęWindows 10 pokazuje, jak zmienić datę i godzinę
Ustaw nową datę i godzinę i kliknij OK. Wszystko gotowe!Windows 10 pokazuje, jak ustawić datę i godzinę

W tym obszarze można również zmienić ustawienia kalendarza, formaty daty i czasu oraz inne właściwości zegara. Na przykład możesz ustawić niestandardowy format daty.

Jak zmienić strefę czasową w systemie Windows 10

Jeśli zastanawiasz się, jak zmienić strefę czasową w systemie Windows 10, oto co musisz zrobić:

Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start systemu Windows 10 i wybierz UstawieniaWindows 10 pokazuje, jak uzyskać dostęp do ustawień z menu Start po kliknięciu prawym przyciskiem myszy
Przejdź do Time & Language
Wyłącz opcję Ustaw strefę czasową automatycznieWindows 10 pokazuje, jak wyłączyć automatyczną strefę czasową
Kliknij menu w sekcji Strefa czasowa i wybierz nową strefę czasowąWindows 10 pokazuje, jak zmienić strefę czasową
Włącz lub wyłącz opcję Automatycznie dostosuj czas letni, w zależności od preferencji. Otóż ​​to!

Przewiń w dół do Powiązane ustawienia i kliknij Dodaj zegary dla różnych stref czasowych, jeśli masz znajomych i rodzinę w różnych częściach świata. Pomaga również, jeśli często podróżujesz.

Windows 10 pokazuje, jak uzyskać dostęp do opcji dodawania zegarów dla różnych stref czasowych

Jak zmienić strefę czasową w Panelu sterowania

Możesz także wybrać nową strefę czasową z Panelu sterowania, ale nie będziesz mieć szybkiego dostępu do dodatkowych ustawień, jak w poprzednim rozwiązaniu.

Naciśnij klawisz Win + R, wpisz panel sterowania i naciśnij EnterWindows 10 pokazuje, jak uzyskać dostęp do Panelu sterowania za pomocą narzędzia Uruchom
Przejdź do Data i godzinaWindows 10 pokazuje, jak uzyskać dostęp do ustawień daty i godziny z Panelu sterowania
Kliknij Zmień strefę czasową…Windows 10 pokazuje, jak zmienić strefę czasową
Ustaw nową strefę czasowąWindows 10 pokazuje, jak skonfigurować ustawienia strefy czasowej
Włącz lub wyłącz opcję Automatycznie dostosuj zegar do czasu letniego
Kliknij OK. Wszystko gotowe!

Możesz łatwo ustawić godzinę i datę w systemie Windows 10

Podsumowując, nie musisz korzystać z aplikacji innych firm, aby zmienić ustawienia daty i godziny w systemie Windows 10.

Możesz to łatwo zrobić z zegara systemowego lub Panelu sterowania, jeśli przegapisz stary sposób. Równie łatwo jest wybrać nową strefę czasową.

x