Jak zmienić czcionki na Instagramie w swoim profilu i podpisach

Podczas gdy Instagram pozwala ci używać dziewięciu różnych czcionek w swoich opowiadaniach, utkniesz z jednym nudnym bezszeryfowym szczegółem profilu, zwykłymi podpisami postów i komentarzami. Oto, jak możesz ominąć ograniczenia i urozmaicić sytuację.

Jak działają niestandardowe czcionki na Instagramie

podgląd różnych czcionek

Instagram używa czcionki Proxima Nova w przypadku małych tekstów, takich jak komentarze i podpisy. Nie ma sposobu, aby to zmienić, ale można to obejść.

Aby pracować z różnymi alfabetami, znakami interpunkcyjnymi, skryptami i emoji, Instagram obsługuje również większość skryptów Unicode. Chociaż obejmują one takie rzeczy, jak operatory matematyczne (÷), greckie symbole używane w nauce (Ω) i hebrajskie litery (א), zawierają również kilka podstawowych stylów liter, takich jak? ??????????? ??????,? ?????? ????? i ⓛⓔⓣⓣⓔⓡⓢ ⓘⓝ ⓒⓘⓡⓒⓛⓔⓢ. Można nawet łączyć różne glify, aby uzyskać takie rzeczy, jak odwrócona czcionka (ʇuoɟ uʍop ǝpısdn uɐ) i ฬ ђ ค Շ є ש єг ץ ๏ ย ς ค ɭɭ Շ ђ เร.

(Powinno być jasne, że newsblog.pl obsługuje również Unicode!)

Skoro już wiesz, co się dzieje, spójrzmy, jak łatwo korzystać z tych fałszywych czcionek na Instagramie.

Jak dodać funkcjonalne czcionki do podpisów i biografii

Chociaż niektóre znaki Unicode można wprowadzać za pomocą zwykłej klawiatury, jeśli chcesz zrobić coś więcej niż tylko zamienić znak + na „t”, łatwiej jest skopiować i wkleić z aplikacji.

Na smartfonie odwiedź CoolFont.org i wprowadź swój podpis lub komentarz. Przedstawi Ci około 100 różnych opcji tekstowych, od fajnych do ledwo czytelnych. Dotknij przycisku „Udekoruj”, jeśli chcesz dodać dodatkowe dekoracje tekstowe, takie jak serca, gwiazdki i losowe wzory.

opcje czcionekopcje dekoracji

Gdy będziesz zadowolony z wyglądu tekstu, zaznacz go i kliknij „Kopiuj” lub po prostu kliknij przycisk „Kopiuj”. Następnie możesz wkleić go w dowolnym polu tekstowym na Instagramie.

kopiowanie funky fontwklejanie funky font

Będzie działać nawet z historiami na Instagramie, ale prawdopodobnie nie będzie wyglądał tak dobrze, jak wbudowane opcje.

funky komentarz czcionkihistoria na instagramie funky font

Możesz użyć tej samej techniki, aby dodać zabawne czcionki do innych serwisów społecznościowych obsługujących Unicode, takich jak Twitter i Facebook. Po prostu bądź ostrożny: chcesz mieć pewność, że wszystko, co piszesz, jest nadal łatwe do odczytania.