Jak zmienić domyślną lokalizację pobierania w systemie Windows 11?

System Windows grupuje wszystkie pobrane pliki i przechowuje je w folderze „Pobrane”. Jeśli pobrałeś jakiś plik z Internetu, musisz znać folder Pobrane. Chociaż większość ludzi nie zmienia domyślnej lokalizacji folderu pobierania, system Windows oferuje taką możliwość. W tym artykule szczegółowo opisaliśmy, jak zmienić domyślną lokalizację pobierania w systemie Windows 11.

Zmień lokalizację folderu pobierania w systemie Windows 11 (2022)

Jaka jest domyślna lokalizacja folderu pobierania w systemie Windows 11?

Po pobraniu pliku z Internetu system Windows przechowuje go w folderze „Pobrane”. Domyślnie wszystkie pobrane pliki znajdziesz w następującej ścieżce:

C:Users<username>Downloads

Jeśli chcesz zmienić domyślny folder pobierania w systemie Windows 11, postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi poniżej:

Ustaw niestandardową lokalizację pobierania w systemie Windows 11

1. Otwórz Eksplorator plików za pomocą skrótu klawiaturowego Windows 11 Win + E, kliknij prawym przyciskiem myszy folder Pobrane w panelu szybkiego dostępu i wybierz „Właściwości”.

2. Przejdź do zakładki „Lokalizacja” i kliknij przycisk „Przenieś”, aby wybrać ścieżkę do zapisywania wszystkich nowych pobrań.

3. Z interfejsu selektora plików przejdź do nowego folderu do pobrania i kliknij „Wybierz folder”.

4. Następnie kliknij „Zastosuj”, aby potwierdzić zmiany. W przyszłości nowe pliki do pobrania będą znajdować się w folderze, który właśnie wybrałeś.

5. System Windows poprosi teraz o przeniesienie wszystkich pobranych plików do nowego folderu pobierania. Jeśli chcesz, aby wszystkie pliki do pobrania znajdowały się w jednym miejscu, kliknij „Tak”. Możesz także pominąć to i zacząć od nowa w nowym folderze.

6. Aby przywrócić starą lokalizację pobierania, możesz kliknąć przycisk „Przywróć domyślną” i użyć „ Pobrane” jako domyślną lokalizację pobierania w systemie Windows 11.

Zmień lokalizację pobierania dla aplikacji Microsoft Store

Jeśli chcesz zmienić lokalizację pobierania aplikacji pobieranych za pośrednictwem Microsoft Store, możesz to również zrobić. Wykonaj poniższe czynności:

1. Otwórz aplikację Ustawienia i kliknij „Pamięć” w „System”, aby wyświetlić ustawienia związane z przechowywaniem.

2. W sekcji „Zarządzanie pamięcią” rozwiń „Zaawansowane ustawienia pamięci” i kliknij „Gdzie jest zapisywana nowa zawartość”.

3. Zobaczysz teraz sekcję, która mówi – „Nowe aplikacje będą zapisywane w”. Kliknij listę rozwijaną pod nagłówkiem, aby wybrać nową lokalizację do przechowywania aplikacji.

4. Możesz teraz wybrać inny dysk na swoim komputerze do zapisywania aplikacji pobranych za pośrednictwem Microsoft Store.

Wybierz folder pobierania w systemie Windows 11

Oto kroki, które należy wykonać, aby wybrać wybrany folder do zapisywania pobranych plików w systemie Windows 11. Możesz także zmienić lokalizację folderu zrzutów ekranu w systemie Windows 11. Tymczasem, jeśli chcesz wcześnie zobaczyć, co pojawi się wkrótce w systemie Windows 11, weź spójrz na naszą listę nadchodzących funkcji systemu Windows 11.

x