Jak zmienić hasło do Facebooka bez starego hasła?

Co miesiąc miliard ludzi korzysta z popularnej aplikacji społecznościowej Facebook. Co sekundę dodawany jest nowy artykuł lub post. Aplikacja każdego dnia dodaje tysiące nowych użytkowników. Facebook jest niezwykle popularny wśród osób w każdym wieku, od nastolatków po osoby starsze, ponieważ umożliwia im pozostawanie w kontakcie i dzielenie się doświadczeniami życiowymi. Czy jesteś użytkownikiem Facebooka, który chce pozostać w kontakcie z rodziną i przyjaciółmi online i zastanawiasz się, jak zmienić hasło do Facebooka bez starego hasła? Albo jak dowiedzieć się, jakie jest twoje hasło do Facebooka? Jeśli jesteś kimś, kto szuka więcej informacji związanych z Facebookiem, przedstawiamy pomocny przewodnik, który rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości, takie jak dlaczego wciąż otrzymujesz wiadomości e-mail dotyczące resetowania hasła i jak odzyskać hasło do Facebooka bez adresu e-mail i numeru telefonu.

Jak zmienić hasło do Facebooka bez starego hasła?

Przeczytaj ten artykuł do końca, aby szczegółowo poznać kroki zmiany hasła do Facebooka bez starego hasła, korzystając ze zdjęć dla lepszego zrozumienia.

Jak dowiesz się, jakie jest Twoje hasło do Facebooka?

Nie ma takiej opcji ani w aplikacji Facebook, ani na oficjalnej stronie internetowej, aby zobaczyć, jakie jest Twoje aktualne hasło na Facebooku. Istnieje jednak kilka pośrednich, ale działających metod, aby znaleźć swoje aktualne hasło do Facebooka. Większość z nas używa Google Chrome do korzystania z Facebooka online i często zapisz hasła w Google Chrome, aby ułatwić logowanie. Jeśli więc zapomniałeś swojego aktualnego hasła do Facebooka i nie chcesz go resetować, możesz sprawdzić swoje aktualne hasło, jeśli wcześniej zapisałeś swoje hasło do Facebooka w Google Chrome.

1. Uruchom aplikację Google Chrome w telefonie.

2. Stuknij ikonę z trzema kropkami w prawym górnym rogu ekranu.

3. Teraz przesuń palcem w dół i dotknij Ustawienia.

4. Przesuń w dół i dotknij Hasła.

5. Stuknij ikonę wyszukiwania w prawym górnym rogu ekranu i wyszukaj Facebook.

6. W wynikach wyszukiwania dotknij opcji facebook.com, aby otworzyć menu Edytuj hasło.

7. Stuknij opcję ikony oka obok hasła, aby dowiedzieć się, jakie jest Twoje hasło do Facebooka.

8. Zweryfikuj swoją tożsamość, wprowadzając hasło lub skanując odciski palców, aby zobaczyć swoje aktualne hasło do Facebooka.

Czy Facebook wysyła e-maile o zmianie hasła?

TAk. Za każdym razem, gdy zapomnisz hasła do Facebooka i poprosisz Facebooka o zresetowanie hasła, Facebook wyśle ​​Ci wiadomość e-mail z potwierdzeniem na adres e-mail lub numer telefonu komórkowego połączony z Twoim kontem na Facebooku. Ponadto wysyłany jest również drugi e-mail z informacją o zmianie hasła.

Dlaczego wciąż otrzymujesz wiadomości e-mail dotyczące resetowania hasła?

Za każdym razem, gdy poprosisz Facebooka o zresetowanie hasła, ponieważ zapomniałeś hasła lub ze względów bezpieczeństwa, Facebook wyśle ​​Ci wiadomość e-mail z potwierdzeniem na adres e-mail połączony z Twoim kontem na Facebooku. Może się to zdarzyć, jeśli ktoś inny spróbuje zalogować się na Twoje konto. Może się to często zdarzyć, jeśli masz popularną nazwę użytkownika lub adres e-mail. Nie musisz się martwić o te e-maile, ponieważ Twoje konto będzie nadal bezpieczne, dopóki nie klikniesz linku, aby zresetować hasło.

Dlaczego pojawia się prośba o zmianę hasła do Facebooka?

Może to wynikać z literówki lub hakera próbującego uzyskać dostęp do Twojego konta. E-mail z potwierdzeniem zawiera link, którego możesz użyć do zresetowania hasła do Facebooka. Dlatego nie powinieneś klikać tego linku, jeśli nie zażądałeś zmiany hasła.

Jak zmienić hasło do Facebooka bez starego hasła?

Jeśli chcesz zmienić swoje hasło do Facebooka bez starego hasła, wykonaj kolejne kroki.

1. Odwiedź Strona na Facebooku w przeglądarce Zaloguj się do swojego konta za pomocą adresu e-mail lub numeru telefonu i hasła.

2. Teraz kliknij ikonę profilu w prawym górnym rogu ekranu.

3. Kliknij opcję Ustawienia i prywatność.

4. Następnie kliknij Ustawienia.

5. Kliknij opcję Bezpieczeństwo i logowanie w lewym okienku, jak pokazano poniżej.

6. Teraz kliknij opcję Edytuj obok Zmień hasło, aby zmienić hasło do Facebooka.

7. Kliknij Nie pamiętasz hasła?

8. Teraz zaznacz pole wyboru Wyślij kod przez e-mail i kliknij Kontynuuj.

Uwaga: Możesz również zaznaczyć opcję Wyślij kod przez SMS, jeśli masz dostęp do wspomnianego numeru telefonu komórkowego.

9. Wprowadź kod bezpieczeństwa otrzymany na koncie pocztowym i kliknij Kontynuuj.

10. Następnie wprowadź nowe hasło, które utworzyłeś.

11. Kliknij Kontynuuj, jak pokazano powyżej, aby zmienić hasło FB.

Jak odzyskać hasło do Facebooka bez adresu e-mail i numeru telefonu?

Możesz odzyskać swoje konto na Facebooku bez adresu e-mail i numeru telefonu, jeśli zapomniałeś hasła. Wykonaj poniższe czynności, aby to zrobić:

1. Otwórz żądaną przeglądarkę w smartfonie.

2. Odwiedź Strona logowania na Facebooku i dotknij Zapomniane hasło?

3. Wpisz numer telefonu komórkowego powiązany ze starym kontem i dotknij Szukaj.

4. Stuknij w Wypróbuj inny sposób.

5. Teraz dotknij Nie masz już do nich dostępu? jak pokazano.

6. Stuknij opcję Nie mogę uzyskać dostępu do mojego konta e-mail.

7. Teraz wpisz swój nowy adres e-mail dwa razy i dotknij Kontynuuj.

8. Wpisz swoje imię i nazwisko, dołącz dowód tożsamości i dotknij Wyślij.

Uwaga: dowód tożsamości musi być oficjalnym dowodem, takim jak paszport, prawo jazdy lub inny oficjalny dokument tożsamości w języku angielskim.

W ciągu jednego lub dwóch dni roboczych otrzymasz wiadomość e-mail w celu odzyskania konta. Postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi w wiadomości e-mail, aby odzyskać swoje konto przy użyciu nowego hasła.

Dlaczego ludzie próbują zresetować Twoje hasło?

Zobaczmy, dlaczego ludzie próbują zresetować hasło do dowolnego portalu społecznościowego lub konta internetowego.

  • Ludzie, zwłaszcza hakerzy, próbują zresetować Twoje hasło i wysyłają Ci e-maile dotyczące resetowania hasła, aby dostać się na Twoje konto w złych zamiarach.
  • Jeśli hakerzy wielokrotnie wysyłają prośbę o zresetowanie hasła, mogą oni być w stanie uzyskać dostęp do Twojego konta Facebook lub konta e-mail, które mogą być wykorzystywane przez hakerów do wysyłania złośliwego oprogramowania, wiadomości phishingowych lub linków do złośliwych witryn.
  • Ponadto, gdy uzyskają dostęp do Twojego konta, mają dostęp do Twoich danych osobowych, które mogą wykorzystać w sposób nieetyczny dla własnej korzyści.

Jeśli niespodziewanie otrzymasz wiadomość e-mail dotyczącą resetowania hasła do Facebooka, prawdopodobnie ktoś inny próbował zalogować się na Twoje konto. Dlatego powinieneś po prostu zignorować wszystkie wiadomości e-mail dotyczące resetowania hasła z Facebooka, o które nie prosiłeś, a Twoje konto pozostanie bezpieczne. Nie musisz się martwić o te e-maile, ponieważ Twoje konto będzie nadal bezpieczne, dopóki nie klikniesz linku, aby zresetować hasło z tych e-maili.

Czy haker może zmienić Twoje hasło?

Nie, hakerzy nie mogą zmienić hasła do Twojego konta na Facebooku, nawet jeśli uzyskali dostęp do Twojego konta na Facebooku. Będą również potrzebować dostępu do Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu, aby pomyślnie zresetować hasło.

Czy ktoś inny może zmienić Twoje hasło e-mail?

Nie, ktoś inny nie może zmienić Twojego hasła do poczty e-mail. Ale jeśli ktoś ma dostęp do Twojego konta e-mail lub numeru telefonu, może łatwo zmienić Twoje hasło.

Co zrobić, jeśli otrzymasz wiadomość e-mail dotyczącą resetowania hasła, której nie prosiłeś?

Nie musisz się martwić tymi e-mailami, ponieważ Twoje konto będzie nadal bezpieczne, dopóki nie klikniesz linku resetowania hasła w tych e-mailach z prośbą o zresetowanie hasła.

***

Mamy więc nadzieję, że zrozumiałeś, jak zmienić hasło do Facebooka bez starego hasła, ze szczegółowymi krokami, aby ci pomóc. Możesz przekazać nam wszelkie pytania lub sugestie dotyczące dowolnego innego tematu, na który chcesz napisać artykuł. Upuść je w sekcji komentarzy poniżej, abyśmy mogli się dowiedzieć.

x