Jak zmienić hasło do Slacka

Slack ma zgrabną metodę logowania zwaną magicznym łączem. Gdy próbujesz zalogować się do obszaru roboczego Slack, możesz wprowadzić swój adres e-mail i otrzymać link do magicznego logowania wysłany do skrzynki odbiorczej. Po kliknięciu łącza automatycznie loguje Cię na Twoje konto Slack i powiązane z nim obszary robocze. Nie musisz wprowadzać hasła.

Zmień hasło do Slacka

Konta na Slack są chronione hasłem, ale magiczny link sprawia, że ​​rzadko trzeba je wpisywać. Większość ludzi jest zalogowana na swoje konta e-mail, a Slack domyślnie używa metody magicznego linku, co oznacza, że ​​jest łatwiejszy w użyciu. To powiedziawszy, Twoje hasło nadal działa i możesz je zmienić, kiedy tylko chcesz lub potrzebujesz.

Jak zmienić hasło do Slacka

Aby zmienić swoje hasło do Slack, musisz wiedzieć, jakie jest Twoje aktualne hasło do Slack. Jeśli nie pamiętasz aktualnego hasła, musisz je najpierw odzyskać. Aby zmienić hasło do Slack, wykonaj następujące kroki.

Otwórz Slack.
Kliknij swoje konto profilowe u góry i wybierz Profil.
Kliknij przycisk więcej opcji i wybierz Ustawienia konta.
W Twojej przeglądarce otworzy się nowa karta.
Kliknij Rozwiń obok pola hasła.
Wpisz swoje aktualne hasło.
Wprowadź nowe hasło.
Kliknij Zapisz hasło.

Jeśli nie pamiętasz hasła i musisz je odzyskać, zanim będziesz mógł je zmienić, wykonaj następujące czynności.

Otwórz stronę logowania Slack.
Wprowadź swój email.
Użyj magicznego linku wysłanego do Ciebie e-mailem, aby się zalogować.
Idź do swojego Strona ustawień konta Slack.
Przewiń w dół do sekcji Hasło i kliknij Rozwiń.
Kliknij przycisk Zresetuj hasło przez e-mail.
Otrzymasz wiadomość e-mail z linkiem do resetowania.
Kliknij link i utwórz nowe hasło.

Wniosek

Magiczne linki są świetne, a Slack nie rutynowo wylogowuje użytkowników z ich konta na komputerze lub w aplikacjach mobilnych. W większości przypadków wystarczy zalogować się raz, a rzadko ponownie. To powiedziawszy, jeśli dokonasz jakichkolwiek poważnych zmian na swoim koncie Slack, np. zmienisz powiązany z nim e-mail, będziesz musiał podać swoje hasło. Takich zmian nie można wprowadzić za pomocą magicznego linku. Twoje hasło do Slack nie jest specyficzne dla obszaru roboczego. To było powiązane z twoim e-mailem. Zmiana hasła powoduje zmianę we wszystkich obszarach roboczych powiązanych z Twoim kontem e-mail.

x