Jak zmienić ikonę kafelka aplikacji Chrome w menu Start w systemie Windows 10

Chrome umożliwia tworzenie „aplikacji”. Te aplikacje są w zasadzie kontenerami witryn internetowych. Dla niektórych mogą być bezużyteczne, ponieważ jest to to samo, co otwarcie strony internetowej, ale aplikacja może otworzyć się we własnym oknie za pomocą jednego kliknięcia z menu Start. Jest to co najmniej wygodne. To powiedziawszy, gdy tworzysz aplikację Chrome i przypinasz ją do menu Start, ikona kafelka aplikacji Chrome nie zmienia się, odzwierciedlając favikonę witryny.

Można się tego spodziewać, ponieważ obrazy favicon są wyjątkowo małe. System Windows 10 nie może używać go jako ikony kafelka w menu Start, więc oto, co musisz zrobić.

Ikona kafelka aplikacji Chrome

Otwórz menu Start i kliknij prawym przyciskiem myszy kafelek aplikacji Chrome, który ma nieprawidłową ikonę. Z menu kontekstowego wybierz Więcej> Otwórz lokalizację pliku.

W otwartym oknie Eksploratora plików kliknij prawym przyciskiem myszy skrót do aplikacji Chrome i wybierz Właściwości z menu kontekstowego. Domyślnie otworzy się na karcie Skrót. Kliknij przycisk Zmień ikonę u dołu. Kliknij go i wybierz ikonę, której chcesz użyć. Ikona powinna zostać zaktualizowana dla kafelka aplikacji w menu Start, jednak jeśli tak się nie stanie, potrzebujesz jeszcze jednego kroku.

Otwórz Eksplorator plików i przejdź do następującej lokalizacji.

C:Program Files (x86)GoogleChromeApplication

Tutaj zobaczysz plik o nazwie;

chrome.VisualElementsManifest.xml

Utwórz kopię zapasową tego pliku, a następnie usuń go z pierwotnej lokalizacji. Powtórz proces ustawiania niestandardowej ikony dla skrótu do aplikacji i tym razem powinno działać.

Ma to niewiele wspólnego z Chrome, a więcej z Windows 10. Windows 10 wymaga, aby obraz ikony miał określony rozmiar. Witryny internetowe nie mogą podać odpowiedniego rozmiaru, ponieważ nie zostały do ​​tego stworzone. Muszą wyświetlać się poprawnie w przeglądarce i wystarczy im do tego dostarczyć favicon. Nic więcej, stąd ten mały szkopuł.

Jeśli przypniesz tę samą aplikację do paska zadań, zobaczysz, że ikona ulubionych witryny wyświetla się dobrze. Ikona wydaje się mała, ale nie jest za mała dla paska zadań, dlatego nie ma tam żadnych problemów.

Aby było jasne, ikona nie zapobiegnie ani nie pomoże aplikacji Chrome w lepszym działaniu, jednak trudno będzie stwierdzić, który kafelek należy do aplikacji Chrome, a który należy do samego Chrome, jeśli wszyscy używają tej samej ikony kafelka. Potrzeba zmiany ikony kafelka aplikacji Chrome nie jest czysto estetyczna. Pomaga to szybciej znaleźć właściwą płytkę.

x