Jak zmienić jasność wszystkich wyświetlaczy w systemie macOS

MacBooka lub dowolnego typu Maca można używać z zewnętrznym / dodatkowym monitorem. Nie musisz używać wyświetlacza wyprodukowanego / zatwierdzonego przez Apple, ale te będą działać najlepiej. Jeśli masz wyświetlacz niezatwierdzony przez Apple, przekonasz się, że działa, ale nie tak dobrze, jak wyświetlacz wewnętrzny. Jeśli używasz go jako dodatkowego wyświetlacza, mniej funkcji będzie działać. Przykładem; jasność. Jasność to podstawowe ustawienie, które użytkownicy zmieniają na swoich wyświetlaczach. Niektórzy dostosowują go do pory dnia lub ilości światła w pomieszczeniu. Na klawiaturze Apple znajdują się dedykowane klawisze do sterowania jasnością, ale nie działają one na wyświetlaczach zewnętrznych. Oto, jak możesz kontrolować jasność zewnętrznych monitorów w systemie macOS i uzyskać dedykowane klawisze jasności na klawiaturze Apple, aby jednocześnie zmieniać jasność wszystkich podłączonych wyświetlaczy.

Jasność wyświetlaczy

Aby kontrolować jasność monitorów zewnętrznych, musisz zainstalować bezpłatną aplikację o nazwie MonitorControl. Pobierz aplikację i przenieś go do folderu Aplikacje. Ta aplikacja będzie działać z klawiszami jasności na klawiaturze Apple, ale aby to zrobić, potrzebuje specjalnych uprawnień dostępu.

Po przyznaniu aplikacji uprawnień w Preferencjach systemowych będzie ona działać na pasku menu. Możesz kliknąć ikonę paska menu aplikacji i użyć suwaka, aby zmienić jasność monitora zewnętrznego. Aby użyć klawiszy jasności, upewnij się, że wyświetlacz zewnętrzny jest aktywny, a następnie dotknij klawiszy jasności, aby zwiększyć lub zmniejszyć jasność.

Aby zmienić jasność innych wyświetlaczy, po prostu kliknij wyświetlacz, aby był aktywny i użyj zwykłych klawiszy jasności. Na ekranie zobaczysz sterowanie wyświetlaniem systemu macOS.

Obecnie, w stanie domyślnym, aplikacja nie pozwala na zmianę jasności wszystkich wyświetlaczy jednocześnie. Zamiast tego musisz ręcznie przełączyć się na wyświetlacz, dla którego chcesz zmienić jasność. Aby to naprawić, otwórz preferencje aplikacji i przejdź do karty Wyświetlanie. Włącz opcję „Zmień jasność / głośność dla wszystkich ekranów”. Gdy następnym razem dotkniesz klawiszy jasności na klawiaturze, jasność zmieni się dla wszystkich wyświetlaczy jednocześnie. Powinniśmy Cię ostrzec, że jasność wewnętrznego wyświetlacza komputera Mac można ustawić na zero, gdy wygląda na to, że ekran jest wyłączony. Zwykle nie ma to miejsca w przypadku innych wyświetlaczy, więc uważaj, jak nisko ustawisz jasność.

MonitorControl to nie tylko jasność. Jeśli monitor ma wbudowane wyjście audio, a port, do którego jest podłączony, umożliwia przesyłanie do niego dźwięku przez system macOS, możesz użyć klawiszy głośności na klawiaturze, aby kontrolować głośność zarówno głośników wewnętrznych, jak i własnych głośników monitora.