Przeglądarki, podobnie jak systemy operacyjne na komputerach stacjonarnych i komórkowych, obsługują wiele języków. Niektóre przeglądarki mogą obsługiwać tylko kilka popularnych języków, podczas gdy inne mogą obsługiwać więcej. Chrome jest wyjątkowy, ponieważ jest produktem Google, a Google posiada także Androida, który jest mobilnym systemem operacyjnym dostępnym w wielu różnych językach. W rzeczywistości obsługa języków na Androidzie jest znacznie lepsza niż na iOS, a Google może wykorzystać ją w przeglądarce na komputerze. Oto jak możesz zmienić język w Chrome na komputerze.

Zmień język w Chrome

Otwórz Chrome i kliknij przycisk więcej opcji w prawym górnym rogu. To ten, który ma trzy kropki. Z menu, które zostanie otwarte, wybierz Ustawienia.

Sprawdź -   Jak naprawić łzawienie ekranu w systemie Windows 10 i w grach

Na stronie Ustawienia przewiń do samego końca i kliknij „Zaawansowane”, aby wyświetlić ustawienia zaawansowane. Po ujawnieniu ustawień zaawansowanych przewiń w dół do sekcji języków. Tutaj zobaczysz język, który jest obecnie używany. Kliknij strzałkę obok niej. Opcja zostanie rozwinięta i pojawi się przycisk „Dodaj język”. Kliknij to.

Użyj paska wyszukiwania, aby wyszukać język, który chcesz dodać.

Chrome może obsługiwać wiele języków, więc możesz dodawać dowolną liczbę, ale przeglądarka nie oferuje pełnej obsługi wszystkich języków. Aby nadać priorytet jednemu językowi nad drugim, kliknij więcej opcji obok języka i wybierz opcję Przenieś w górę.

W przypadku niektórych języków, choć oczywiście nie wszystkie, zobaczysz także opcję „Wyświetlaj Google Chrome w tym języku”. Po wybraniu tej opcji interfejs użytkownika przeglądarki zmieni się, aby był wyświetlany w tym języku. W przypadku języków, dla których opcja jest wyszarzona, oznacza to, że Chrome nie obsługuje interfejsu użytkownika w tym języku. Nic nie możesz na to poradzić. Google będzie musiało dodać obsługę tego języka. Język GUI to w zasadzie język, w którym pojawiają się różne przyciski i etykiety w przeglądarce.

Sprawdź -   Jak przekonwertować kontakty VCF na plik CSV

Dziwne, że Chrome na komputerze nie ma tak szerokiej obsługi językowej, jak Android. Cały interfejs Androida można przełączyć na niektóre języki, w których to przetestowaliśmy, ale Chrome nie ma tego samego poziomu obsługi.

Języki są przestrzegane przez różne odwiedzane witryny, np. Jeśli wybierzesz język, a dana witryna obsługuje go, będziesz mógł zobaczyć witrynę w tym języku.