Udostępnij teraz w social media:

Kerning odnosi się do dostosowania odstępu między dwoma znakami, zwykle używanego w celu poprawy wizualnej estetyki tekstu. Możesz zmienić kerning w programie Microsoft Word w zaledwie kilku krokach. Oto jak.

Dlaczego chcesz dostosować kerning

Każda czcionka ma swoje własne domyślne kerning. Niektóre czcionki działają lepiej niż inne, biorąc pod uwagę odstępy między określonymi literami. Weźmy na przykład słowo „VASE”. W zależności od typu używanej czcionki litery V i A mogą do siebie pasować…

Czcionka Arial.

… Lub może występować oszałamiająca ilość odstępów między dwiema literami.

Wazon napisany kalifornijską czcionką FBKalifornijska czcionka FB.

Jest to nieatrakcyjne wizualnie i może być irytujące dla czytelnika. Dostosowanie odstępu między dwiema literami może rozwiązać ten problem.

Sprawdź -   Jak zmienić menedżera wyświetlania w systemie Linux

Ręcznie dostosuj kerning w programie Microsoft Word

Otwórz dokument programu Word i zaznacz tekst, dla którego chcesz dostosować kerning, klikając i przeciągając kursor nad tekstem.

Kliknij i przeciągnij kursor, aby zaznaczyć tekst

Następnie na karcie „Strona główna” kliknij małą ikonę rozwijania w prawym dolnym rogu grupy „Czcionka”, aby uruchomić „Okno dialogowe czcionek” lub po prostu naciśnij Ctrl + D (Cmd + D na Macu).

Uruchamianie okna dialogowego czcionek

Pojawi się okno „Czcionka”. Na karcie „Zaawansowane” kliknij pole „Odstępy”, aby wyświetlić listę opcji odstępów. Masz do wyboru trzy opcje:

Normalny: domyślny odstęp.
Rozszerzony: zwiększa odstępy między znakami.
Zagęszczone: Zmniejsz odstępy między znakami.

Opcja odstępów między znakami

W tym przykładzie chcemy zbliżyć nasze litery do siebie, więc wybierzemy „Skondensowane”. Po wybraniu dostosuj ilość miejsca do usunięcia między dwiema literami w polu „By” obok opcji „Odstępy”. Aby zmniejszyć odstępy między literami, kliknij przycisk w dół. Nawet jeśli wcześniej wybrałeś opcję skondensowanych odstępów, kliknięcie strzałki w górę zwiększy odstęp między dwiema literami.

Sprawdź -   Jak utworzyć spotkanie zespołu w programie Outlook

Usuń odstępy między literami po punktach

Ustaw żądaną kwotę, a następnie kliknij „OK” w prawym dolnym rogu okna, aby zastosować zmiany.

Przycisk OK do potwierdzania opcji odstępów

Odstęp między literami zostanie teraz odpowiednio dostosowany.

Przed kerningiem:

Przykład przed kerningiem

Po kerningu:

Przykład po kerningu

Automatycznie dostosuj kerning w programie Microsoft Word

Możesz powiedzieć programowi Microsoft Word, aby automatycznie dostosował kerning dla czcionek o określonym rozmiarze i powyżej określonego rozmiaru. Ta opcja odzwierciedla tylko tekst wprowadzony po włączeniu ustawienia. Jeśli dokument programu Word zawiera już tekst, przed kontynuowaniem musisz zaznaczyć cały tekst w dokumencie programu Word (Ctrl + A w systemie Windows lub Cmd + A na komputerze Mac).

Uruchom „Okno dialogowe czcionek” (Ctrl + D w systemie Windows lub Cmd + D na komputerze Mac) i na karcie „Zaawansowane” dostosuj ustawienia „Odstępów”, klikając strzałki w górę iw dół obok pola „Według”.

Sprawdź -   Jak wykonać kopię zapasową i przywrócić profil Firefoksa w systemie Windows 10

Dostosuj odstępy między tekstem

Następnie zaznacz pole obok „Kerning dla czcionek”, a następnie wprowadź rozmiar czcionki w polu tekstowym po prawej stronie, do którego chcesz zastosować regułę. Zwróć uwagę, że ta reguła będzie miała zastosowanie do każdego tekstu w dokumencie o rozmiarze czcionki wejściowej lub większym.

Zastosuj kerning do rozmiaru czcionki równego lub wyższego od reguły

Kliknij „OK” w prawym dolnym rogu okna, aby zastosować zmiany.

Google Easter Egg

wyniki dla

Google jest pełen schludnych ukrytych pisanek. Podczas wyszukiwania hasła „kerning” w wyszukiwarce Google litery w tym słowie są w wynikach wyszukiwania oddzielane od siebie. Spróbuj!