Jak zmienić, kiedy wiadomości wygasają na Snapchacie

Snapchat to aplikacja oparta na całej koncepcji pomijania, jeśli nie zaangażujesz się natychmiast – więc jeśli nie zobaczysz wiadomości w ograniczonym czasie, zniknie.

Wszyscy twoi znajomi będą o tym rozmawiać, a ty nie będziesz na bieżąco. Jest to albo ograniczony czas, albo zasada jednego widoku, którą mają wiadomości na czacie.

Ustawienia czatu Snapchat, jak zapisywać wiadomości na Snapchacie

Ustawienia czatu Snapchata: 24 godziny

Ale Snapchat trochę zmienia sytuację dzięki wiadomościom na czacie. Użytkownicy mają teraz możliwość zezwalania na jednorazowe ograniczenie wyświetlania wiadomości lub wielokrotnego wyświetlania ich przez 24 godziny.

Oto, jak możesz wybrać, kiedy wiadomości wygasają na Snapchacie.

Wygaś wiadomość na Snapchacie

To nowa funkcja dostępna zarówno na iOS, jak i na Androida. Zajmuje się prywatnymi wiadomościami na czacie, które są wymieniane między użytkownikami.

Wiedz, że jest to ustawiane dla każdej osoby, co oznacza, że ​​możesz pozwolić niektórym znajomym wyświetlić wiadomość tylko raz, a innym pozwolić na wyświetlanie jej tyle razy, ile chcesz przez 24 godziny.

Otwórz Snapchata i dotknij przycisku czatu w lewym dolnym rogu ekranu.
Wybierz rozmowę z listy rozmów lub rozpocznij nowy wątek z jednym z kontaktów.
Stuknij ikonę hamburgera w lewym górnym rogu.
Kliknij ekran ustawień czatu, dotknij opcji Usuń czaty.

Otworzy się menu z dwiema opcjami; Po obejrzeniu i 24 godziny po obejrzeniu.

Domyślnie czas wygaśnięcia wszystkich rozmów jest ustawiony na Po wyświetleniu. Opcję 24-godzinną należy zmienić ręcznie.

24-godzinny okres przeglądania wiadomości rozpoczyna się po jej jednokrotnym obejrzeniu. Jeśli wiadomość nie została wyświetlona, ​​zawsze możesz ją usunąć.

To nie jest jak publikowanie w swojej historii. Wszystko, co opublikujesz w swojej historii, wygasa po 24 godzinach od opublikowania, niezależnie od tego, kto to zrobił i kto nie widział.

W przypadku wiadomości czatu nieprzeczytana wiadomość nie rozpocznie 24-godzinnego odliczania. Dopiero gdy użytkownik wyświetli wysłaną przez Ciebie wiadomość, rozpocznie się odliczanie do 24 godzin.

Wiadomości wygasają indywidualnie, co oznacza, że ​​każda wiadomość wysłana w wątku konwersacji będzie miała swój własny czas wygaśnięcia na podstawie tego, kiedy została wyświetlona po raz pierwszy.

Oto przykład

Jeśli wysłałeś wiadomość o 8 rano, a inną o 8 wieczorem, zakładając, że obie były widoczne natychmiast po wysłaniu, będą miały różne czasy wygaśnięcia. Jeśli jednak obie wiadomości były przeglądane w tym samym czasie, będą miały ten sam czas wygaśnięcia, co może potrwać kilka sekund.

Jeszcze jedna rzecz, o której chcielibyśmy wspomnieć. Należy pamiętać, że gdy zmienisz czas wygaśnięcia wiadomości, Twój kontakt zostanie powiadomiony o zmianie.