Udostępnij teraz w social media:

Aplikacje UWP nie były w stanie zastąpić aplikacji komputerowych. Minęły lata, odkąd zostały wprowadzone, a niektóre z najpopularniejszych aplikacji systemu Windows 10 nadal są wersjami komputerowymi. Dzieje się tak głównie dlatego, że większość aplikacji jest ograniczona platformą UWP. Ponieważ odmawiają przeniesienia na platformę UWP, mają pewne dziwne ograniczenia. Istnieją aplikacje, które pozwalają zmienić kafelek dla aplikacji UWP, ale jeśli chcesz zmienić kolor kafelka dla aplikacji komputerowych, musisz to zrobić ręcznie. Oto jak.

Kolor kafelków w aplikacjach komputerowych

Otwórz listę aplikacji w menu Start i poszukaj aplikacji komputerowej, dla której chcesz zmienić kolor kafelków. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Więcej> Otwórz lokalizację pliku z menu kontekstowego.

Sprawdź -   Jak oglądać filmy 360 w systemie Windows 10 za pomocą aplikacji Filmy i TV

Spowoduje to otwarcie Eksploratora plików, aw folderze, w którym się otworzy, będzie skrót do aplikacji. Kliknij ten skrót prawym przyciskiem myszy i ponownie wybierz opcję Otwórz lokalizację pliku z menu kontekstowego.

Następnie otwórz nowy plik Notatnika i wklej w nim następujące elementy. Musisz dokonać edycji, aby ustawić kolor płytki.

Zmień #ffffff na wartość HEX dla koloru, którego chcesz użyć. Zapisz ten plik pod następującą nazwą;

AppExeName.VisualElementsManifest.xml

Przykład

steam.VisualElementsManifest.xml

Upewnij się, że Notatnik zapisuje plik jako plik XML, a nie jako plik TXT. Zapisz go w lokalizacji, którą wcześniej otworzyłeś w Eksploratorze plików. Alternatywnie możesz zapisać go na pulpicie i skopiować do folderu.

Sprawdź -   Jak grać w YouTube w tle w iOS

Następnie wróć do menu Start i przejdź do listy aplikacji. Ponownie poszukaj tej samej aplikacji, kliknij ją prawym przyciskiem myszy i wybierz Więcej> Otwórz lokalizację pliku. W otwartej lokalizacji zmień nazwę skrótu aplikacji na dowolną. Nie ma większego znaczenia, jak ją nazwiesz, ponieważ musisz zmienić nazwę z powrotem na taką, jaką była wcześniej. Zmiana nazwy zmusza system Windows 10 do odświeżenia ikony kafelka.

Po zmianie nazwy pliku i nadaniu mu pierwotnej nazwy otwórz menu Start, a kafelek pokaże nowy kolor, który ustawiłeś. Ten kolor nie zmieni się po zmianie koloru akcentu w systemie Windows 10. Możesz zmienić go na dowolny inny, edytując utworzony plik XML, a także możesz usunąć plik XML, aby wymusić na kafelku rozpoczęcie wyświetlania domyślnego koloru akcentu.

Sprawdź -   Jak sprawdzić, czy Twój system obsługuje HDR w systemie Windows 10