Jak zmienić konkretną powierzchnię kursora w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Powszechnie wiadomo, że możesz zmienić kursor w systemie Windows 10. Nie tylko możesz ustawić inny rozmiar i kolor dla kursora, ale możesz także zmienić jego wygląd za pomocą motywu. Motywy zwykle zmieniają wszystkie stany kursora, tj. Stan ładowania, strzałki wskaźnika, powierzchnię przewijania itp., Jednak można zmienić konkretną powierzchnię kursora w systemie Windows 10 i pozostawić resztę bez zmian. Oto jak.

Zamień twarz kursora

Znajdź twarz kursora, której chcesz użyć. Może być częścią motywu i można go częściowo zastosować lub może to być samodzielny obraz, który utworzysz. Niestety utworzenie kursora nie jest takie proste. Najlepiej jest wypróbować aplikację online, która pozwala ją narysować. Bardziej skomplikowany lub dobrze wyglądający kursor wymaga pewnych umiejętności.

  Jak dostosować pulpit KDE

W tym poście użyjemy twarzy kursora z Animowany kursor Metro X1 motyw.

Otwórz Panel sterowania i przejdź do Sprzęt i dźwięk. Kliknij Mysz, a wyświetli się okno właściwości myszy. Przejdź do zakładki Wskaźnik. Zobaczysz listę wszystkich stanów, przez które przechodzi kursor, a każdemu z nich będzie towarzyszyć twarz kursora, która jest używana dla tego stanu. Wybierz stan kursora i kliknij przycisk przeglądania.

W oknie, które zostanie otwarte, wybierz powierzchnię kursora, której chcesz użyć. Po wyodrębnieniu motyw Metro X1 pokazuje wyraźnie każdą twarz kursora, jaką posiada. Możesz wybrać ten, którego chcesz użyć, i kliknij Zastosuj.

Jeśli kiedykolwiek zechcesz przywrócić kursor do poprzedniego stanu, jest to całkiem proste. Odwiedź właściwości myszy ponownie. Przejdź do zakładki Wskaźnik i wybierz kursor, który chcesz przywrócić. Po wybraniu kliknij przycisk „Użyj domyślnych”, a powierzchnia kursora powróci do domyślnej ustawionej w systemie Windows 10.

  Jak wyłączyć najlepsze wiadomości e-mail w aplikacjach Gmail

Po zmianie konkretnej powierzchni kursora pamiętaj, aby zastąpić ją łatwą do rozpoznania. Jeśli nie wiesz, do czego służy kursor, tj. Czy jest gotowy do pisania, czy wskazuje, że system jest zajęty w tle, to jest mało przydatny. Dobrą rzeczą jest to, że bardzo łatwo jest zresetować kursor, którego nie można rozpoznać.

Z tego samego powodu, jeśli masz motyw kursora, który Ci się podoba, ale nie jesteś zadowolony z jednej lub dwóch ścian kursora, możesz użyć tej samej sztuczki i zamienić mylącą twarz kursora na tę, którą lubisz bardziej.

x