Jak zmienić kontrolę rodzicielską na PS4

PlayStation to konsola do gier wideo, która zapewnia wiele urządzeń do ręcznego grania w wirtualne gry w domu, zapewniając użytkownikom wrażenia z grania w czasie rzeczywistym. Został wprowadzony na rynek przez firmę Sony Entertainment. Ewoluował, aby mieć dodatkowe funkcje w nadchodzących nowych wersjach. Dlatego PS4 jest zaawansowaną wersją PlayStation. Ponieważ PlayStation może być bardzo uzależniające wśród młodych użytkowników, zapewnia pewne funkcje kontroli rodzicielskiej, które mogą być kontrolowane przez rodziców dzieci w celu ograniczenia dostępu dzieci do niektórych funkcji PS4, takich jak ograniczenie limitu czasu gry na PS4, ograniczenie widoku niektórych nieodpowiednich treści lub słów, uniemożliwianie dzieciom wysyłania wiadomości tekstowych lub czatowania podczas grania w gry online z innymi graczami itp. Kilka funkcji jest powiązanych z kontem rodzica, na przykład resetowanie hasła kontroli rodzicielskiej na PS4 i wiele innych funkcji. Jeśli jesteś jednym z użytkowników PS4, którzy chcą wiedzieć, jak zmienić kontrolę rodzicielską na PS4 i jak zmienić konto dziecka na konto rodzica, jesteś we właściwym miejscu! W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na często zadawane pytania, w tym na temat tego, czy mogę zmienić swój wiek na PS4.

Jak zmienić kontrolę rodzicielską na PS4

Czytaj dalej, aby znaleźć szczegółowe instrukcje dotyczące zmiany kontroli rodzicielskiej na PS4 wraz z przydatnymi ilustracjami dla lepszego zrozumienia.

Czy mogę zmienić swój wiek na PS4?

Tak, możesz zmienić swój wiek na PS4 tylko raz w dniu Strona komunikacji mobilnej Sony. Możesz odwiedzić tę stronę i zalogować się na swoje konto PSN, które jest połączone z Twoim PS4.

Jak zmienić kontrolę rodzicielską na PS4?

Kontrolę rodzicielską na PS4 można wdrożyć pośrednio za pomocą smartfonów, komputerów itp. Kontrole te pomagają rodzicom kontrolować aktywność swoich dzieci podczas gry na PS4, ponieważ dzieci nie są wystarczająco dojrzałe, aby decydować, co jest dobre, a co złe. Jeśli jednak Twoje dziecko osiągnęło określony wiek, w którym chce przywrócić określone funkcje kontroli rodzicielskiej, możesz to zrobić, wykonując poniższe czynności.

Uwaga: Te kroki mają zastosowanie tylko wtedy, gdy pamiętasz hasło ograniczenia systemu, które ustawiłeś dla kontroli rodzicielskiej.

1. Uzyskaj dostęp do ustawień na swoim PS4.

2. Wybierz Kontrola rodzicielska/Zarządzanie rodziną.

3. Następnie wprowadź kod dostępu do ograniczeń systemowych.

4. Wybierz żądanego użytkownika, dla którego chcesz zmienić kontrolę rodzicielską.

5. Wprowadź żądane zmiany w następujących funkcjach sieciowych.

  • Komunikacja z innymi graczami
  • Przeglądanie treści stworzonych przez innych graczy
  • Filtrowanie wieku dla treści online

6. Po wprowadzeniu żądanych zmian wybierz opcję Potwierdź, aby je zapisać.

Jak zmienić kontrolę rodzicielską na PS4 Online?

Jak wspomniano powyżej, kontrola rodzicielska ma na celu ograniczenie niektórych funkcji dostępnych na PS4. Możesz zmienić kontrolę rodzicielską na PS4, wykonując powyższe czynności.

Uwaga: Najważniejszą kwestią, o której należy pamiętać, jest to, że jeśli chcesz ustawić lub zmienić sterowanie online, upewnij się, że utworzyłeś własne konto w Play station Network wraz z indywidualnymi kontami dzieci.

Jak zresetować hasło kontroli rodzicielskiej na PS4?

Jeśli masz konto użytkownika rodzica w sieci PSN lub używasz metody używania hasła do zmiany kontroli rodzicielskiej, czasami możesz zapomnieć hasła. Jeśli spotkałeś się z taką sytuacją, nie martw się! Oto kilka prostych kroków, które możesz wykonać, aby zresetować hasło kontroli rodzicielskiej na PS4 do domyślnego hasła 0000:

Uwaga 1: Ta metoda przywróci wszystkie bieżące ustawienia. Jednak ta metoda nie spowoduje utraty danych gry ani zapisanych gier.

Uwaga 2: Po wykonaniu tej metody nastąpi wylogowanie z konta PSn na PS4. Możesz ponownie zalogować się na swoje konto przy użyciu poświadczeń konta PSN.

1. Wybierz opcję Ustawienia na swoim PS4.

2. Wejdź w Zarządzanie kontem.

3. Wybierz opcję Aktywuj jako podstawowe PS4.

4. Wybierz opcję Dezaktywuj.

Uwaga: Pamiętaj, aby aktywować go ponownie z tego menu w przyszłości po zakończeniu całej metody resetowania / przywracania.

5. Wróć do menu Ustawienia i wybierz opcję Inicjalizacja.

6. Teraz wybierz opcję Przywróć ustawienia domyślne.

7. Wybierz opcję Przywróć z poniższego ekranu menu, aby przywrócić domyślną wartość kontroli rodzicielskiej.

Teraz możesz uzyskać dostęp do ustawień kontroli rodzicielskiej PS4, wprowadzając 0000 jako hasło.

Jak zresetować kontrolę rodzicielską na PS4?

Jeśli chcesz zresetować lub przywrócić ustawienia domyślne kontroli rodzicielskiej na PS4, przeczytaj i wykonaj czynności wymienione powyżej. Dzięki tym krokom nie stracisz żadnych danych gry ani zapisanych plików gry z PS4.

Jak usunąć kontrolę rodzicielską na PS4 bez hasła?

Zobaczmy, jak usunąć kontrolę rodzicielską na PS4 bez hasła i bez utraty jakichkolwiek danych PS4.

1. Przejdź do menu Ustawienia na PS4.

2. Wybierz Zarządzanie kontem > Aktywuj jako podstawowe PS4 .

3. Wybierz opcję Dezaktywuj i wróć do menu Ustawienia.

4. Następnie wybierz opcję Inicjalizacja.

5. Wybierz Przywróć ustawienia domyślne > Przywróć.

Po wykonaniu tych kroków hasło kontroli rodzicielskiej zostanie ustawione z powrotem na 0000. Możesz więc wyłączyć lub zmienić kontrolę rodzicielską, wykonując te same czynności, jak wspomniano powyżej w tym artykule.

Dlaczego nie mogę zmienić kontroli rodzicielskiej na PS4?

PS4 zapewnia kontrolę rodzicielską, aby kontrolować działania dzieci podczas grania w gry na PS4. Dzieci bardzo uzależniają się od gier, zwłaszcza na PS4, ponieważ zapewnia jedne z najbardziej niesamowitych funkcji do grania w gry w 3D itp. Dlatego powinny istnieć pewne ograniczenia i ograniczenia dotyczące spędzania tak dużej ilości czasu na PS4. Ale jeśli nie możesz zmienić kontroli rodzicielskiej na PS4, może to wynikać z następujących powodów:

  • Być może wprowadzono nieprawidłowe hasło do ustawień ograniczeń systemowych PS4.
  • Na Twojej konsoli PS4 występują błędy lub usterki.
  • Twoje dziecko ma mniej niż 13 lat, dlatego nie możesz wyłączyć kontroli rodzicielskiej.

Jak zmienić konto dziecka na konto rodzica?

Nie możesz zmienić konta dziecka na konto rodzica. Musisz poczekać, aż dziecko skończy 18 lat, aby móc korzystać z tego konta jako osoba dorosła lub konto rodzica.

***

Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie bardzo pomocny i dostarczył wszystkich wymaganych informacji na temat zmiany kontroli rodzicielskiej na PS4 i czy mogę zmienić swój wiek na PS4. Możesz przekazać nam wszelkie pytania lub sugestie dotyczące dowolnego innego tematu, o którym chcesz, abyśmy napisali artykuł. Upuść je w sekcji komentarzy poniżej, abyśmy wiedzieli.