Jak zmienić kraj Apple ID bez wprowadzania metody płatności

W końcu możesz zmienić kraj swojego Apple ID bez konieczności wprowadzania metody płatności. Wygląda na to, że zmiana została wprowadzona w iOS 11. Nie musisz jailbreakować swojego urządzenia, a zmiana jest natychmiastowa. Oto, co musisz zrobić.

Zmień kraj Apple ID

Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do iTunes i App Store. Zakładając, że jesteś już zalogowany na koncie, dla którego chcesz zmienić kraj, stuknij swój adres e-mail Apple ID. Pojawi się menu z kilkoma opcjami. Stuknij opcję Wyświetl konto. Wprowadź hasło do konta lub uwierzytelnij się za pomocą Touch ID lub Face ID.

Następnie dotknij Kraj / Region. Ekran Kraj / Region ma tylko opcję; Zmień kraj lub region. Dotknij go. Pojawi się lista obsługiwanych krajów. Wybierz kraj, na który chcesz zmienić swój Apple ID.

Zostanie wyświetlona nowa umowa EULA, którą musisz zaakceptować, zanim będziesz mógł kontynuować. Po zaakceptowaniu umowy EULA nastąpi przejście do ekranu szczegółów płatności. Tutaj wybierz opcję „ Brak ”, wpisz adres dla nowego kraju (możesz to sfałszować) i dotknij gotowe.

To wszystko, czego potrzeba. Zmiana ma wpływ od razu i równie łatwo jest ją zmienić. Firma Apple niedawno dodała Paypal jako metodę płatności i to samo pozwoliło wielu użytkownikom zmienić kraj Apple ID. Konto Paypal działało w wielu krajach i regionach, więc służyło jako prawidłowa metoda płatności, która była potrzebna do zmiany kraju.

Teraz potrzeba podania prawidłowej metody płatności została całkowicie usunięta. Zamiast tego możesz po prostu wybrać opcję „Brak” i gotowe.

Dodawanie metody płatności

Jeśli po zmianie kraju Apple ID musisz dodać metodę płatności, będziesz potrzebować metody płatności, która jest ważna w kraju, z którym jest powiązany Twój Apple ID. Firma Apple ułatwiła zmianę kraju Apple ID, ale nie może zmienić wymagań dotyczących ważnej metody płatności. Bez ważnej metody płatności możesz używać swojego Apple ID tylko do pobierania bezpłatnych aplikacji.

Zanim Apple zezwolił użytkownikom na zmianę kraju Apple ID w locie, użytkownicy musieli utworzyć oddzielne konta dla każdego sklepu w kraju, z którego chcieli pobierać aplikacje. Jedynym sposobem obejścia tego było posiadanie ważnej metody płatności dla kraju, do którego się przełączałeś.

Teraz wszystko, czego potrzebujemy, to Google mądry i pozwolić użytkownikom Androida zrobić to samo dla sklepu Google Play.

x