Jak zmienić logo planu w programie Microsoft Planner

Microsoft Planner pozwala na posiadanie wielu planów, ale wszystkie mają podobne puste logo z inicjałami planu. To sprawia, że ​​trudno jest rozróżnić plany na pierwszy rzut oka. Oto jak zmienić logo na coś bardziej wyjątkowego.

Możesz pomyśleć, że zmiana logo planu byłaby prosta i nieskomplikowana, ale byłbyś w błędzie.

Microsoft 365 / Office 365 (M365 / O365) obejmuje możliwość tworzenia „grupy M365 / O365”, która zapewnia między innymi wspólną skrzynkę pocztową i kalendarz, przechowywanie plików i plan Planner.

Działa to w drugą stronę podczas tworzenia nowego planu – w tle tworzona jest grupa M365 / O365. To logo tej grupy O365, które musisz zmienić, jeśli chcesz zmienić logo swojego planu.

Na szczęście nie musisz nic wiedzieć o grupach M365 / O365, aby zmienić logo. Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami i wróć do zarządzania zadaniami!

W swoim planie kliknij trzy kropki u góry planu i wybierz z menu „Rozmowa”.

Spowoduje to otwarcie Outlook Online w nowej karcie. Przewiń w dół okienko nawigacji po lewej stronie sekcji „Grupy”. Kliknij strzałkę obok niego, aby rozwinąć listę, a następnie wybierz nazwę swojego planu.

Plan w okienku nawigacji programu Outlook.

Grupa otworzy się w miejsce Twojej zwykłej skrzynki odbiorczej. Kliknij trzy kropki pod nazwą planu, a następnie wybierz „Ustawienia”.

Opcja ustawień grupy O365.

Po prawej stronie otworzy się panel Ustawienia grupy. Kliknij opcję „Edytuj grupę”.

Plik

Kliknij ikonę aparatu w logo grupy.

Ikona aparatu w logo Grupy.

Teraz możesz wybrać nowe logo. Kliknij łącze „Prześlij zdjęcie”, wybierz obraz, który ma być logo Twojego planu, a następnie kliknij przycisk „OK”.

Plik

W panelu Ustawienia grupy kliknij przycisk „Zapisz”.

Strona Ustawienia grupy.

To wszystko, twoje logo zostało zmienione. Zamknij kartę Outlook w przeglądarce i wróć do planu, aby zobaczyć nowe logo zarówno na pasku bocznym, jak i w samym planie.

Plan przedstawiający nowe logo.

Zmiana logo może chwilę potrwać, ponieważ będzie znajdować się w pamięci podręcznej przeglądarki. Jeśli nie zmieniło się w ciągu kilku minut, spróbuj zamknąć przeglądarkę i uruchomić ją ponownie lub otworzyć nowe okno przeglądania prywatnego.

x