Jak zmienić nazwę profilu Chrome

Udostępnij teraz w social media:

Chrome obsługuje wiele profili. To, co odróżnia jeden profil od drugiego, to konto Google, które jest (lub nie jest) połączone z profilem.

Użytkownicy mogą utworzyć nowy profil Chrome i zsynchronizować go ze swoim kontem Google lub pominąć dodawanie konta i zachować wszystko lokalnie. To, czego użytkownik nie może zrobić, to utworzyć profil, który nie ma nazwy.

Zmień nazwę profilu Chrome

Nazwa profilu Chrome jest ustawiana podczas jego tworzenia i użytkownicy nie mogą bez niej kontynuować. Dane dla każdego profilu są przechowywane osobno, więc nazwa jest niezwykle ważna.

  Co to jest Crunchyroll i jakie anime oferuje?

Chociaż nazwa profilu jest ważna, nie jest utrwalona. Nazwa profilu to przyjazny dla użytkownika sposób identyfikowania profili podczas przełączania się między nimi. Chrome przydziela numery, np. Profile1, Profile2, Profile3 itd., Aby zidentyfikować profil i jego folder.

Oznacza to, że możesz zmienić nazwę profilu Chrome.

Otwórz Chrome. Kliknij ikonę profilu w prawym górnym rogu. Z listy profili wybierz profil, którego nazwę chcesz zmienić. Jeśli to bieżący profil, możesz pominąć kroki 2 i 3. W oknie profilu Chrome kliknij przycisk Więcej opcji w prawym górnym rogu. Wybierz opcję Ustawienia. W sekcji Ty i Google u góry kliknij Chrome Name and Picture.

Kliknij wewnątrz pola nazwy. Zmień / edytuj nazwę. Wróć lub zamknij okno przeglądarki. Uruchom ponownie Chrome. Nazwa profilu zostanie zaktualizowana.

  Dlaczego firmy nadal przechowują hasła w postaci zwykłego tekstu?

Zmień zdjęcie profilowe Chrome

Chociaż powyższa opcja twierdzi, że pozwala zmienić zdjęcie profilowe Chrome, robi to w ograniczony sposób. Możesz wybrać obraz z ustawień wstępnych, ale nie możesz wybrać obrazu z pulpitu.

Aby ustawić niestandardowy obraz profilu w Chrome;

Zaloguj się na swoje konto Gmail. Zmień zdjęcie profilowe konta Gmail na to, którego chcesz używać w Chrome. Otwórz Chrome. Otwórz ustawienia Chrome. Jeśli synchronizacja jest włączona, wyłącz ją. Po wyłączeniu synchronizacji włącz ją ponownie. Zdjęcie profilowe zostanie natychmiast zaktualizowane.

Uwaga: jeśli nie włączysz synchronizacji Chrome w Chrome, nie możesz ustawić niestandardowego zdjęcia profilowego. Synchronizacja nowego zdjęcia profilowego z Chrome może czasami zająć trochę czasu.

  Nowe Horyzonty stały się fenomenem kulturowym

Wniosek

Chrome, z jakiegoś dziwnego powodu, nie oferuje zbyt wiele, jeśli chodzi o dostosowywanie profilu. Jest to przeglądarka, więc nie ma zbyt wiele profilu, który użytkownik chciałby utrzymywać, ale nadal jest bardzo restrykcyjny.

x