Jak zmienić nazwę profilu w Chromium Edge w systemie Windows 10

Chromium Edge ma prawie każdą funkcję, którą ma Chrome. Brakuje głębokiej integracji z usługą Google, którą ma Chrome, ale nadal pozwala użytkownikom tworzyć wiele profili i zasadniczo uruchamiać osobne wystąpienia przeglądarki. Wszystko w tych profilach jest oddzielne od innych, a dane można synchronizować za pośrednictwem konta Microsoft. Po zainstalowaniu Edge ma domyślnie dodany jeden profil i możesz dodać tyle, ile chcesz. Każdy profil ma swoją nazwę, ale nie można wybrać nazwy podczas tworzenia nowego profilu. Musisz zmienić to później, jeśli nie chcesz używać domyślnej nazwy profilu. Oto jak możesz zmienić nazwę profilu w Chromium Edge.

Zmień nazwę profilu w Chromium Edge

Otwórz Chromium Edge i kliknij nazwę / ikonę profilu w prawym górnym rogu. W menu, które zostanie otwarte, kliknij „Zarządzaj ustawieniami profilu”. Możesz też wpisać następujące informacje w pasku adresu URL i nacisnąć Enter.

edge://settings/profiles

Ta strona wyświetli nazwę bieżącego profilu i konto Microsoft, z którym jest połączone. Na poniższym zrzucie ekranu nazwa profilu to „Osobiste”. Kliknij więcej opcji, tj. Przycisk z trzema kropkami obok „Wyloguj się” iz menu wybierz Edytuj.

W oknie, które zostanie otwarte, będziesz mógł zmienić nazwę bieżącego profilu na cokolwiek lubisz. Jeśli chcesz, możesz również zmienić zdjęcie profilowe dla profilu. Kliknij „Aktualizuj”, a nazwa zostanie zmieniona.

Jeśli zastanawiasz się, Microsoft zdecydował się zmienić sposób tworzenia nowych profili w Chromium Edge. W Google Chrome użytkownicy mogą ustawić nazwę profilu podczas jego tworzenia. Edge radzi sobie z domyślnymi nazwami, ale daje użytkownikom możliwość późniejszej zmiany. W przeciwieństwie do tego, Google Chrome nie pozwala użytkownikom zmieniać nazwy profilu po jego utworzeniu, mimo że foldery profilu nie używają tych nazw.

Chrom jest podobny do Google Chrome, ale nie jest dokładną repliką. W rzeczywistości istnieją pewne różnice między Chromium a Chrome, a większość przeglądarek korzystających z Chromium zdecydowanie je modyfikuje oraz dodaje i usuwa funkcje. Opera jest jednym oczywistym przykładem, więc naprawdę nie można winić Microsoft za dokonanie tej zmiany. W rzeczywistości jest to poprawa, biorąc pod uwagę, że użytkownicy mogą wrócić i zmienić nazwę profilu w dowolnym momencie.

x