Jak zmienić nazwę swojego iPhone’a krok po kroku [2023]

Można śmiało powiedzieć, że wszyscy kochamy personalizację, jeśli chodzi o naszą elektronikę.

Małe rzeczy, takie jak wybór własnych kolorów, czcionki, a nawet nazwy, mogą sprawić, że wszystko będzie o wiele przyjemniejsze.

Jeśli posiadasz iPhone’a, musisz ustawić własne imię jako nazwę swojego iPhone’a i nie ma w tym nic złego. Poza tym, w niektórych przypadkach, dobrym pomysłem jest zmiana go na coś innego.

Na przykład, gdy chcesz chronić swoją prywatność i nie chcesz, aby Twoje prawdziwe imię i nazwisko pojawiało się za każdym razem, gdy włączasz AirDrop lub Wi-Fi.

Innym przykładem może być sytuacja, gdy masz wiele urządzeń iPhone o tej samej nazwie i chcesz wyeliminować zamieszanie. Podobnie, takich scenariuszy może być wiele. We wszystkich tych przypadkach dobrze jest zmienić nazwę swojego iPhone’a.

W tym poście dowiemy się, jak to zrobić. To bardzo proste i zajmuje tylko kilka sekund. Przejdźmy od razu do tego.

Przeczytaj także: Jak wyczyścić pliki cookie na iPhonie

Zmiana nazwy iPhone’a: ​​krok po kroku

Oto proste kroki.

Krok 1: Przejdź do Ustawienia> Ogólne> Informacje.

Krok 2: Stuknij w Imię.

Krok 3: Tutaj możesz wpisać nową nazwę.

Kiedy skończysz, po prostu naciśnij Gotowe na klawiaturze lub po prostu wróć do poprzedniego ekranu.

Przeczytaj także: Najlepsze narzędzia do odzyskiwania danych iPhone’a i iPada – [Data Recovery]

Sprawdzanie, czy nazwa Twojego iPhone’a uległa zmianie, czy nie

Chociaż powyższe kroki zawsze działają, powiedzmy, że nadal masz wątpliwości, czy nazwa Twojego iPhone’a została pomyślnie zmieniona, czy nie.

Najlepszym sposobem dokładnego sprawdzenia tego jest wyszukanie swojego urządzenia na innym urządzeniu przez włączenie AirDrop lub WiFi Hotspot na bieżącym urządzeniu.

Aby włączyć hotspot WiFi, wykonaj poniższe czynności:

Krok 1: Przejdź do Ustawienia > Dane mobilne i włącz Dane mobilne.

Krok 2: Wróć do Ustawień i dotknij Osobisty hotspot.

Krok 3: Włącz przycisk Zezwól innym na dołączenie.

Krok 4: Teraz z dowolnego innego urządzenia przejdź do ustawień Wi-Fi i wyszukaj swoje urządzenie iPhone. W tym przykładzie użyłem mojego laptopa z systemem Windows i jak widać, nowa nazwa mojego iPhone’a pojawia się na dostępnych połączeniach Wi-Fi.

W ten sposób wiesz, że nazwa twojego iPhone’a została pomyślnie zmieniona.

Przeczytaj także: Jak usunąć blokady iPhone’a za pomocą LockWiper?

Inne wskazówki dotyczące personalizacji dla lepszej prywatności

Oprócz zmiany nazwy iPhone’a istnieje kilka innych zmian, które możesz wprowadzić, aby być po bezpieczniejszej stronie, jeśli prywatność jest Twoim głównym zmartwieniem.

Pierwszym z nich byłaby zmiana nazwy akcesoriów Bluetooth, takich jak AirPods. Możesz zmienić nazwę swoich słuchawek AirPods, przechodząc do Ustawień, gdzie zobaczysz swoją nazwę słuchawek AirPods.

Po prostu dotknij go, a otrzymasz opcję zmiany.

Następnie możesz zmienić swoją nazwę AirDrop, aby upewnić się, że nieznane osoby nie zobaczą Twojego prawdziwego imienia i nazwiska. Dodatkowo możesz również zmienić nazwę swojego iCloud, ale zalecam zachowanie jej jako własnego imienia, ponieważ ułatwia to identyfikację, gdy urządzenie zostanie zgubione lub skradzione.

Ostatnie słowa

Powyższe proste kroki wystarczą, aby zmienić nazwę swojego iPhone’a na coś nowego. Pomoże Ci chronić Twoją prywatność, lepiej odróżniać się od innych urządzeń i uprościć zarządzanie urządzeniami, jednocześnie usprawniając udostępnianie między urządzeniami.

Następnie dowiedz się, jak zablokować numer na iPhonie.

x