Udostępnij teraz w social media:

Gdy tworzysz folder na iPhonie lub iPadzie, Apple automatycznie nadaje mu nazwę. Ponieważ te nazwy nie zawsze pasują, prawdopodobnie będziesz chciał je zmienić. Oto, jak możesz zmienić nazwy folderów na swoich urządzeniach.

Utwórz folder

Chociaż Apple umożliwia zarządzanie aplikacjami, przenosząc je na różne ekrany główne, foldery znacznie ułatwiają porządkowanie dziesiątek aplikacji na urządzeniu. Utwórzmy folder, zanim zmienimy jego nazwę.

Najpierw przytrzymaj dowolną aplikację, aż zacznie się trząść, a nad ikoną pojawi się „X”.

Sprawdź -   Krzywa jazdy mierzy Twoje zachowanie i styl jazdy [iOS]

Następnie przeciągnij aplikację na wierzch innej aplikacji. Po przytrzymaniu go przez kilka sekund powinien pojawić się nowy folder zawierający obie aplikacje.

Apple iPhone Utwórz folder, a następnie kliknij Gotowe

Na koniec na iPhonie X i iPadzie Pro 2018 i nowszych kliknij „Gotowe”, aby zapisać zmiany. W przypadku starszych urządzeń naciśnij przycisk Początek.

Zmień nazwę folderu, naciskając długo jego nazwę

Najprostszym sposobem zmiany nazw folderów w systemie iOS i iPadOS jest sam folder. Aby rozpocząć, otwórz folder, którego nazwę chcesz zmienić.

Otwórz folder Apple iPhone

Następnie naciśnij i przytrzymaj nazwę folderu przez kilka sekund. Możesz puścić, gdy aplikacje zaczną drżeć, a obok nazwy folderu pojawi się „X”.

Możesz teraz dotknąć pola tekstowego zawierającego nazwę folderu i wpisać nową nazwę.

Sprawdź -   Które urządzenia obsługują HBO Max? Roku i Amazon Fire TV nie

Długie naciśnięcie folderu Apple iPhone

Aby zapisać zmiany, na iPhonie X i iPadzie Pro 2018 i nowszych wersjach, wyjdź z folderu i kliknij „Gotowe”. W przypadku starszych urządzeń naciśnij przycisk Początek.

Apple iPhone Stuknij Gotowe

Zmień nazwę folderu za pomocą 3D Touch lub Haptic Touch

Możesz także zmieniać nazwy folderów na iPhonie X i iPadzie Pro 2018 i nowszych wersjach, korzystając z funkcji Apple 3D Touch lub Haptic Touch.

Aby rozpocząć, mocno naciśnij lub długo naciśnij folder.

Apple iPhone 3D lub Haptic Touch

Po sekundzie lub dwóch powinno pojawić się menu. Wybierz „Zmień nazwę”.

Apple iPhone Stuknij Zmień nazwę

Możesz teraz wpisać nową nazwę folderu, dotykając w polu tekstowym.

Zmień nazwę folderu Apple iPhone

Ponownie na iPhonie X i iPadzie Pro 2018 i nowszych kliknij „Gotowe”, aby zapisać zmiany. W przypadku starszych urządzeń naciśnij przycisk Początek.

Sprawdź -   Jak wyłączyć potwierdzenia odczytu w Skypie

Apple iPhone Stuknij Gotowe

Tworzenie folderów na iPhone’ach i iPadach jest takie proste. Kroki mogą wydawać się skomplikowane, ale replikacja jest prosta.