Udostępnij teraz w social media:

Podczas parowania i łączenia urządzenia Bluetooth w systemie Windows 10 nadawana jest nazwa określona przez producenta urządzenia. Dotyczy to prostych urządzeń, takich jak słuchawki, a także bardziej zaawansowanych, takich jak smartfony. Nazwa jest tam po prostu, aby użytkownicy mogli łatwo zidentyfikować urządzenie. Windows 10 nie używa nazwy urządzenia do komunikacji z nim. Zamiast tego używa adresu MAC, którego użytkownicy nie mogą zmienić. Jeśli nazwa urządzenia nie odpowiada Ci lub masz kilka urządzeń o podobnych nazwach, możesz zmienić nazwy urządzeń Bluetooth na dowolne. Oto jak.

Zmień nazwy urządzeń Bluetooth

Włącz Bluetooth na komputerze z systemem Windows 10 i podłącz urządzenie Bluetooth, którego nazwę chcesz zmienić.

Sprawdź -   10 rzeczy do zrobienia po zakupie nowego komputera z systemem Windows

Otwórz Panel sterowania i przejdź do Sprzęt i dźwięk Urządzenia i drukarki. Wybierz urządzenie Bluetooth, którego nazwę chcesz zmienić, kliknij je prawym przyciskiem myszy i wybierz Właściwości z menu kontekstowego. W oknie Właściwości przejdź do zakładki Bluetooth. Obok ikony zobaczysz domyślną nazwę urządzenia. Nazwę tę można edytować. Kliknij w polu nazwy i zmień nazwę urządzenia na dowolną. Kliknij Zastosuj i zamknij okno.

Następnie wyłącz urządzenie, którego nazwa została właśnie zmieniona. Nie upraszczaj tego, odłączając urządzenie, a następnie podłączając je ponownie. Konieczne jest wyłączenie urządzenia, a następnie ponowne włączenie, aby zmiana została zastosowana i zapamiętana po ponownym uruchomieniu.

Po wyłączeniu i ponownym włączeniu urządzenia wróć do Panelu sterowania, a w sekcji Sprzęt i urządzenia dźwiękowe oraz drukarki zobaczysz, że nazwa urządzenia została zaktualizowana.

Sprawdź -   Jak zainstalować motyw Arc Ambiance GTK w systemie Linux

Zwykle nazwa urządzenia nie powinna się zmieniać po tym bez względu na wszystko, jednak nadal mogą istnieć pewne wyjątki. Jeśli sterownik urządzenia został zaktualizowany, istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że nazwa urządzenia zostanie zresetowana do domyślnej.

Jeśli usuniesz sparowanie urządzenia, a następnie sparujesz je ponownie, zostanie ono sparowane z jego domyślną nazwą i będziesz musiał zmienić jego nazwę. Rozłączenie i ponowne połączenie nie zmieni nazwy. Jeśli nazwa urządzenia nie zmieni się po wyłączeniu i ponownym włączeniu, spróbuj wyłączyć i ponownie włączyć Bluetooth i urządzenie. Jeśli zmiana nie zostanie zastosowana, spróbuj ponownie uruchomić system.

Zmiana nazwy urządzenia Bluetooth dotyczy tylko Twojego systemu. Jeśli sparujesz i połączysz to samo urządzenie Bluetooth z innym komputerem z systemem Windows 10 lub smartfonem, połączy się ono z nazwą domyślną / określoną przez producenta.

Sprawdź -   Jak korzystać z wykresów przebiegu w czasie w Arkuszach Google