Jak zmienić podstawowy adres e-mail dla identyfikatora Skype

Twój identyfikator Skype jest powiązany z adresem e-mail, podobnie jak większość usług online. Wiadomość e-mail jest kluczem między innymi do odzyskania utraconego hasła. Swój identyfikator Skype można zmienić, ale także powiązany z nim adres e-mail. Jest to dość prosta zmiana, a ponieważ Skype jest często krytycznym narzędziem do komunikacji dla większości ludzi, możesz nie tylko zmienić podstawowy adres e-mail dla identyfikatora Skype, ale możesz także dodać drugi. Oto jak.

Podstawowy adres e-mail dla identyfikatora Skype

Odwiedzić ten link w przeglądarce i zaloguj się na swoje konto Skype. W kolumnie po lewej stronie kliknij opcję „Edytuj profil”.

Kliknij opcję „Dodaj adres e-mail” w sekcji „Adres e-mail”.

Umożliwi to zmianę dowolnego adresu e-mail ustawionego jako podstawowy adres e-mail, a także wprowadzenie dodatkowego adresu e-mail, jeśli chcesz. Po zmianie adresu e-mail przewiń na sam koniec strony i kliknij Zapisz.

Otrzymasz wiadomość e-mail na nowo wybrany adres z informacją, że Twój podstawowy i / lub dodatkowy adres e-mail został zaktualizowany.

Podstawowy adres e-mail służy do odzyskiwania utraconego identyfikatora Skype lub hasła. Drugi adres e-mail może być używany w tym samym celu, ale użycie go do odzyskania danych logowania Skype będzie bardziej skomplikowanym procesem. Najpierw musisz powiedzieć Skype, że nie masz już dostępu do głównego adresu e-mail, zanim będzie można użyć drugiego.

Adres e-mail powiązany z identyfikatorem Skype jest również używany do dodawania osoby jako kontaktu Skype. Zmiana adresu e-mail nie spowoduje nagle usunięcia Cię z list kontaktów. Będziesz musiał poinformować ludzi, którego adresu e-mail użyć do wyszukania Cię na Skype, ponieważ wprowadziłeś zmianę, ale poza tym nie napotkasz żadnych problemów.

Możesz zmienić zarówno swój podstawowy adres e-mail dla identyfikatora Skype, jak i zmienić swoją nazwę użytkownika Skype. Żaden z nich nie jest ustawiony na stałe, jednak jeśli używasz danego identyfikatora Skype przez długi, długi czas, nie jest dobrym pomysłem wprowadzanie obu zmian w tym samym czasie. Umieść je na tyle daleko od siebie, aby Twoje kontakty nie były zdezorientowane, z kim rozmawiają. Jeśli właśnie utworzyłeś nowy identyfikator Skype i chcesz zmienić swój adres e-mail i nazwę użytkownika, zmiana ich obu jednocześnie nie będzie tak wielka, ponieważ lista Twoich kontaktów jest nadal krótka.

x