Jak zmienić przypisanie środkowego przycisku myszy / funkcji klikania kółkiem przewijania

Płytki dotykowe to zgrabny sprzęt, który można umieścić w laptopie. Touchpad nie tylko wskazuje i klika jak mysz. Jeśli masz precyzyjny touchpad, będzie on obsługiwał gesty w systemie Windows 10. To naprawdę niesamowite, nawet jeśli większość touchpadów w laptopach HP i Dell nie zbliża się do tych na MacBooku. Mimo to touchpady tak naprawdę mają tylko przyciski. Z drugiej strony mysz ma kółko przewijania, które działa jak trzeci przycisk. Jeśli klikniesz kółkiem myszy łącze, otworzy się ono w nowym oknie. Jeśli klikniesz kółkiem myszy na karcie, karta zostanie zamknięta. Te funkcje mogą Cię nie interesować, ale masz do dyspozycji dodatkowy przycisk myszy. Możesz zmienić przypisanie środkowego przycisku myszy / funkcji klikania kółkiem przewijania do czegoś, z czego korzystasz częściej.

Aby zmienić przypisanie funkcji kliknięcia środkowym przyciskiem myszy / kółkiem przewijania w systemie Windows, potrzebujesz aplikacji. Zalecamy X-Mouse Button Control. To bezpłatna aplikacja, która istnieje od dawna i jest po prostu niesamowita. Obsługuje profile specyficzne dla aplikacji, co oznacza, że ​​możesz go używać do obsługi gier i pracy.

Zmień przypisanie środkowego przycisku myszy

Pobierz i zainstaluj X-Mouse Button Control. Uruchom aplikację. Zakładamy, że chcesz zmienić uniwersalne mapowanie środkowego przycisku myszy, tj. Zmienić to, co robi we wszystkich aplikacjach. W profilu domyślnym otwórz menu rozwijane środkowy przycisk. Przewiń listę funkcji i wybierz funkcję, do której chcesz przypisać przycisk.

Kliknij Zastosuj, a to zacznie obowiązywać od razu. Poniższy GIF przedstawia aplikację w akcji. Zmieniłem środkowy przycisk myszy na funkcję Ctrl + C. Za każdym razem, gdy klikam wybrany plik lub tekst, jest on kopiowany do schowka.

Będzie to miało wpływ tylko na środkowy przycisk myszy, tj. Funkcję klikania kółkiem przewijania. Nie zmieni tego, co robi kółko przewijania. Nadal możesz go używać do przewijania stron internetowych i dokumentów.

Przedstawiliśmy tutaj X-Mouse dobre sześć lat temu. Od tego czasu aplikacja nie zmieniła się zbytnio, ale na początku była bogata w funkcje. Jeśli masz mysz do gier lub mysz z większą niż zwykle liczbą przycisków, X-Mouse może zmienić ich wszystkie. Musisz pozostawić aplikację uruchomioną przez cały czas, aby przycisk przemapowany działał zgodnie z przeznaczeniem. Aplikacja ma wersję instalacyjną i wersję przenośną.

Pobierz X-Mouse Button Control