Jak zmienić rozmiar czcionki systemu w aktualizacji twórców systemu Windows 10

Każda większa aktualizacja systemu Windows 10 sprawia, że ​​Panel sterowania jest nieco bardziej przestarzały. Firma Microsoft migrowała funkcje i ustawienia z Panelu sterowania do nowej aplikacji Ustawienia. Proces ten wiąże się z kilkoma problemami rozwojowymi. Użytkownikom trudno jest znaleźć określone ustawienie. Często nie jest jasne, czy ustawienie znajduje się w aplikacji Panel sterowania, czy też zostało przeniesione do aplikacji Ustawienia. To staje się jeszcze bardziej zagmatwane, gdy zdasz sobie sprawę, że czasami ustawienie nie zostało zmienione. Zamiast tego został całkowicie usunięty. Przykładem; możliwość zmiany rozmiaru czcionki systemowej. Został usunięty w Aktualizacji dla twórców. Dobrą wiadomością jest to, że System Font Size Changer to darmowa aplikacja, która wypełnia tę lukę.

System Font Size Changer to przenośna aplikacja. Nie musisz go instalować. Modyfikuje rejestr systemu Windows, aby zmienić rozmiar czcionki systemowej. Daje ci możliwość wykonania kopii zapasowej bieżącego wpisu rejestru, aby można było łatwo do niego wrócić.

Utwórz kopię zapasową bieżących ustawień

Pobierz i uruchom narzędzie System Font Size Changer. Poprosi Cię o wykonanie kopii zapasowej aktualnych ustawień. Dobrym pomysłem jest wykonanie kopii zapasowej. Aby przywrócić ustawienia, po prostu zaimportuj plik REG, którego kopię zapasową utworzysz, do rejestru systemu Windows.

Zmień rozmiar czcionki systemowej

Aplikacja może zmieniać rozmiar tekstu na pasku tytułu, w menu kontekstowych, w tekście pod ikonami aplikacji, w tytułach palet, w podpowiedziach oraz w oknach wiadomości / ostrzeżeń.

Wybierz element, dla którego chcesz zmienić rozmiar czcionki. Na przykład, jeśli chcesz mieć większy tekst na paskach tytułu, wybierz opcję „Pasek tytułu”. Użyj suwaka, aby zwiększyć rozmiar. Domyślny rozmiar to 0. Możesz go zwiększyć do 20. Kiedy skończysz. kliknij przycisk „Zastosuj”. Zostaniesz wylogowany. Zaloguj się ponownie, a czcionka zostanie zmieniona.

Porównawczy wygląd

Oto porównanie tego, jak wygląda czcionka systemowa przy 0 i 20 w menu kontekstowych.

Oto różnica w paskach tytułowych.

Ograniczenia

Systemowy zmieniacz rozmiaru czcionki działa w większości przypadków świetnie. Zwiększa rozmiar czcionki systemowej, ale w niektórych przypadkach, np. W menu kontekstowym, zobaczysz, że ikony czasami nakładają się na duży tekst. To wykracza poza zakres aplikacji, aby to uwzględnić. Prawdopodobnie można to obejść, wybierając nieco mniejszy rozmiar czcionki.

To całkiem świetna aplikacja dla każdego, kto ma słabe oczy, ale nie potrzebuje wszystkiego na ekranie, aby był absurdalnie duży.

Pobierz systemowy zmieniacz rozmiaru czcionki

x