Jak zmienić rozmiar zdjęć w aplikacji Zdjęcia w systemie Windows 10

Jeśli chcesz zmienić rozmiar zdjęcia w systemie Windows 10, aplikacja Zdjęcia ma zgrabną funkcję przycinania. Funkcja przycinania umożliwia swobodne przycinanie obrazu, tj. Wycięcie części i zachowanie reszty. Aplikacja Zdjęcia właśnie otrzymała aktualizację, która dodała efekty 3D i nową funkcję zmiany rozmiaru. Funkcja zmiany rozmiaru niczego nie wycina, po prostu zmniejsza rozmiar zdjęcia i zmniejsza rozmiar dysku. Oto jak zmienić rozmiar zdjęć w aplikacji Zdjęcia.

Zmień rozmiar zdjęć w systemie Windows 10

Otwórz aplikację Zdjęcia i wybierz zdjęcie, którego rozmiar chcesz zmienić. Kliknij przycisk więcej opcji, a zobaczysz opcję Zmień rozmiar w menu.

Otworzy się małe menu z trzema opcjami zmiany rozmiaru obrazu. Te trzy opcje umożliwiają zmianę rozmiaru zdjęć do zdjęcia profilowego, wiadomości e-mail i wiadomości oraz do przeglądania.

Na podstawie oryginalnego rozmiaru dysku zdjęcia powie Ci, jakiego rozmiaru możesz się spodziewać po zmianie rozmiaru obrazu.

Opcje zmiany rozmiaru różnią się w zależności od oryginalnego obrazu i jego wymiarów. Na przykład, jeśli masz szczególnie duże zdjęcie, nie można wybrać większej opcji zmiany rozmiaru. Podobnie, jeśli zdjęcie jest zbyt małe, w ogóle nie zobaczysz opcji zmiany rozmiaru w menu. Dzieje się tak, ponieważ obraz jest zbyt mały, aby można go było zmienić, a Zdjęcia mogą zmieniać rozmiar zdjęć tylko tak, aby były mniejsze. To ich nie powiększa.

Zmniejszenie rozmiaru jest oparte na rozmiarze oryginalnego obrazu, ale mały rozmiar oscyluje wokół 20%, średni waha się między 50-60%, a duży wynosi około 70%.

Podczas naszych testów aplikacja Zdjęcia zrobiła zdjęcie o rozmiarze 2448 x 3264 i zmniejszyła je do 433 x 577 po wybraniu małego rozmiaru. Dla średniej wielkości został zmniejszony do 1224 x 1632, a dla dużego rozmiaru obraz został zmniejszony do 1732 x 2309.

Chociaż nowa funkcja jest przydatna, jest strasznie sztywna. Użytkownicy nie mogą swobodnie wybierać, jak bardzo chcą zmienić rozmiar obrazu. Ustawienia wstępne są specyficzne dla określonego zastosowania, ale jeśli potrzebujesz obrazu o określonym rozmiarze, aplikacja nie jest zbyt użyteczna. Nadal będziesz potrzebować innych aplikacji do swobodnej zmiany rozmiaru obrazu, więc jest to ograniczone pod każdym względem.

Firma Microsoft miała aplikację o nazwie Przeglądarka obrazów i faksów, która dawno temu była częścią pakietu Office i pozwalała użytkownikom zmieniać rozmiar obrazów z większą elastycznością.

x