Jak zmienić status na Discordzie

Discord umożliwia zmianę statusu online, aby Twoi znajomi wiedzieli, czy jest to dobry czas, aby się z Tobą skontaktować, czy nie. Możesz ustawić swój status na online, bezczynny i Nie przeszkadzać (DND). Możesz nawet ustawić swój status na Discord jako niewidoczny, aby ukryć swoją aktywność w grach przed wścibskimi przyjaciółmi. Ale nadal masz pełny dostęp do wszystkich funkcji Discord. Mając to na uwadze, szczegółowo opisaliśmy, jak możesz zmienić swój status Discord na komputerze i telefonie komórkowym.

Zmień status niezgody (2022)

Co oznaczają wszystkie ikony stanu Discord?

Ikony statusu Discorda reprezentują aktualny status użytkownika na Discordzie. Dostępne opcje statusu to Online, Bezczynny, Nie przeszkadzać i Niewidoczny. A oto, co oznacza każda kolorowa ikona stanu:

1. Zielona ikona wskazuje, że użytkownik jest online na Discord.

2. Żółta ikona księżyca oznacza, że ​​użytkownik jest bezczynny. Discord automatycznie ustawia status użytkownika jako bezczynny, gdy jest on nieaktywny przez jakiś czas.

3. Czerwona ikona reprezentuje tryb Nie przeszkadzać i nie będziesz otrzymywać powiadomień w trybie DND.

4. Pojawisz się offline, gdy ustawisz swój status na Niewidoczny, ale warto zauważyć, że nadal będziesz mieć pełny dostęp do wszystkich funkcji Discord. Na ikonie profilu zobaczysz pustą szarą ikonę.

5. Obok nich zobaczysz fioletową ikonę, gdy użytkownik przesyła strumieniowo na Twitch na YouTube.

Zmień swój status Discord na pulpicie/witrynie

1. Otwórz Discord i kliknij swoje zdjęcie profilowe po lewej stronie nazwy użytkownika w lewym dolnym rogu ekranu.

2. Zobaczysz teraz wyskakujące okienko z opcją zmiany statusu na Discordzie. Wybierz ten, który najlepiej Ci odpowiada i gotowe!

Ustaw niestandardowy status na pulpicie/witrynie Discord

1. Możesz także ustawić niestandardowy status na Discord. Kliknij „Ustaw status niestandardowy” w wyskakującym menu, aby uzyskać dostęp do interfejsu tworzenia statusu.

4. Na następnym ekranie możesz ustawić swój niestandardowy status wraz z opcjonalnym emotikonem i skonfigurować stan, aby wyczyścić go po 30 minutach, 1 godzinie, 4 godzinach lub 1 dniu. Kliknij „Zapisz”, aby potwierdzić zmiany.

5. Twój niestandardowy status pojawi się pod Twoim imieniem na ekranie głównym Discord i na bocznym panelu serwerów, których jesteś częścią. Inni użytkownicy Discord również zobaczą Twój status w Twoim profilu Discord, który możesz dostosować do swoich upodobań.

6. Aby wyczyścić swój status Discord, wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć przycisk „X” obok niestandardowego statusu w wyskakującym menu, które pojawia się po kliknięciu Twojego zdjęcia profilowego.

Zmień swój status Discord na urządzeniu mobilnym (Android, iOS)

1. Otwórz aplikację Discord i dotknij swojego zdjęcia profilowego na dolnym pasku nawigacyjnym, aby uzyskać dostęp do ustawień użytkownika. Teraz wybierz „Ustaw status” i wybierz jedną z dostępnych opcji statusu – Online, Idle, Nie przeszkadzać, Niewidoczny.

2. Aby ustawić niestandardowy status na Discord, wybierz „Ustaw niestandardowy status” i wpisz swój status w polu tekstowym wraz z opcjonalną ikoną emoji. Następnie powinieneś wybrać, kiedy Discord powinien wyczyścić twój status (czas trwania niestandardowego statusu) i dotknąć ikony Zapisz.

3. Jeśli chcesz usunąć swój niestandardowy status przed upływem okresu wygaśnięcia, ponownie dotknij „Ustaw status” i naciśnij ikonę „X” obok niestandardowego statusu.

Często Zadawane Pytania

P: Czy Discord automatycznie zmienia status na offline?

Tak, Discord automatycznie zmienia Twój status na bezczynny, gdy nie jesteś aktywny i przez jakiś czas nie korzystasz z aplikacji. Twój status Discord jest ustawiony na offline, gdy zamkniesz aplikację na komputerze lub urządzeniu mobilnym.

P: Czy możesz stwierdzić, czy ktoś jest niewidzialny na Discordzie?

Nie, nie ma sposobu, aby dowiedzieć się, czy ktoś jest niewidoczny, czy faktycznie jest offline na Discordzie.

P: Czy możesz udawać się offline dla jednej osoby na Discordzie?

W tej chwili Discord nie pozwala Ci pojawiać się offline dla określonych osób. Jeśli ustawisz swój status jako niewidoczny, będzie on widoczny dla wszystkich na Discordzie.

P: Czy możesz stwierdzić, czy ktoś przeczytał twoją wiadomość na Discordzie?

Nie, Discord nie ma potwierdzeń odczytu. Będziesz musiał poczekać, aż osoba odpowie, aby dowiedzieć się, czy przeczytała Twoją wiadomość.

P. Co oznaczają kolorowe ikony obok mojego awatara Discord?

Discord ma łącznie pięć kolorowych ikon obok awatarów użytkowników. Zielona ikona wskazuje stan online, a żółta ikona księżyca oznacza, że ​​użytkownik jest bezczynny. Czerwona ikona oznacza tryb „nie przeszkadzać”, a fioletowa ikona pokazuje, że użytkownik przesyła strumieniowo na Twitchu lub YouTube. Szara ikona wskazuje, że użytkownik jest w trybie offline lub ustawił swój status na niewidoczny.

Aktualizuj znajomych dzięki statusowi Discord Online

W ten sposób możesz zmienić swój status online na Discord. Podoba mi się, jak Discord pozwala użytkownikom ustawić status jako niewidoczny i kontynuować korzystanie z platformy bez odczuwania presji, aby odpowiadać na niekończący się strumień pingów i wiadomości Discord. Teraz, zanim przejdziesz i zmienisz swój status Discord, sugerujemy również przyjrzeć się, jak zainstalować motywy Discord i przejrzeć nasze wybrane najlepsze motywy Discord, których możesz użyć.