Udostępnij teraz w social media:

LinkedIn wprowadził wiadomości grupowe jakiś czas temu i była to przewidywalna katastrofa. Do dziś nie ma kontroli nad tym, kto może, a kto nie może dodawać Cię do wiadomości grupowej LinkedIn. Jakiś czas po wprowadzeniu tej funkcji LinkedIn dodał opcję opuszczania wątków wiadomości grupowych, ale również była błędna. Minęło trochę czasu, zanim funkcja działała poprawnie. Najnowszym dodatkiem wprowadzonym przez LinkedIn jest to, że teraz informuje wszystkich, kiedy jesteś online, podobnie jak aplikacja do przesyłania wiadomości. Domyślnie ta opcja jest włączona. Oto, jak możesz zmienić swój status aktywny na LinkedIn.

Zmień swój aktywny status – aplikacja LinkedIn

Otwórz aplikację LinkedIn i dotknij swojego zdjęcia profilowego u góry. Naciśnij przycisk koła zębatego, aby przejść do ustawień i wybrać kartę Prywatność. Na karcie Prywatność dotknij opcji Zarządzaj aktywnym statusem.

Tutaj możesz zarządzać swoim aktywnym statusem. Zmiana statusu Aktywny może zająć do trzydziestu minut. Nie ma znaczenia, czy ją włączasz, czy wyłączasz. Po zmianie ustawienia upewnij się, że u góry widoczny jest baner Zaktualizowano ustawienia. Jeśli nie widzisz banera, oznacza to, że Twoje ustawienie nie zostało zmienione. Zamknij aplikację i spróbuj ponownie.

Jeśli chcesz, aby Twój status Aktywny był widoczny, ale ukrył go przed wybranymi osobami, możesz. Po prostu wprowadź ich imię i nazwisko w pasku „Ukryj aktywny status przed wybranymi osobami”.

Sprawdź -   Jak zbudować własną synchronizację plików w chmurze z Nextcloud

Zmień swój aktywny status – LinkedIn Web

Zaloguj się na LinkedIn i kliknij miniaturę swojego profilu w prawym górnym rogu. Z menu wybierz „Ustawienia i prywatność”. Przejdź do zakładki Prywatność i poszukaj opcji Status aktywny.

Co to jest aktywny status LinkedIn

Status aktywny pozwala zobaczyć, czy osoby, do których masz zamiar wysłać lub odebrać wiadomości, są online. Nie możesz zobaczyć aktywnego statusu osoby, jeśli odwiedzasz jej profil, jednak możesz sprawdzić, czy jest online na karcie Wiadomości. Zakładka informuje również, z jakiej platformy korzysta dana osoba. Na przykład, jeśli ktoś jest online na swoim telefonie, LinkedIn poinformuje Cię, że ta osoba jest online za pośrednictwem telefonu komórkowego.

Sprawdź -   Jak otwierać foldery w nowym oknie Eksploratora plików w systemie Windows 10

Podobnie jak w przypadku funkcji widoków profili LinkedIn, jeśli wyłączysz swój własny status Aktywny, nie możesz zobaczyć aktywnego statusu innych użytkowników. Podobnie, jeśli ukryjesz swój aktywny status w wybranych profilach, z kolei nie zobaczysz ich aktywnego statusu.

Możliwe, że LinkedIn zacznie pokazywać aktywny status ludzi na ich profilach. Być może dodadzą to jako funkcję premium. Dla niektórych ta funkcja będzie irytująca, ale dla innych, szczególnie dla osób, które często dzwonią na zimno, może to być całkiem przydatne. Ta funkcja nie powinna być jednak domyślnie włączona. Jeśli nie widzisz jeszcze opcji Status aktywny, upewnij się, że Twoja aplikacja jest aktualna. Jeśli korzystasz z najnowszej wersji aplikacji LinkedIn, poczekaj kilka dni, a funkcja zostanie wkrótce aktywowana.