Jak zmienić swoją nazwę użytkownika na Twitterze

Na Twitterze Twoja nazwa użytkownika służy zarówno jako wyraz Twojej osobowości, jak i jako cyfrowy adres, który umożliwia innym kierowanie wiadomości w Twoim serwisie. Jeśli chcesz zmienić swoją nazwę użytkownika na Twitterze, możesz to łatwo zrobić na iPhonie, iPadzie, Androidzie i w Internecie. Oto jak.

Jak zmienić nazwę użytkownika za pomocą przeglądarki internetowej

Zmiana nazwy użytkownika na Twitterze za pomocą przeglądarki internetowej na komputerze PC, Mac, Linux lub Chrome to prosty proces, ale opcja jest trochę ukryta. Najpierw zaloguj się Twitter.com za pomocą dowolnej przeglądarki internetowej. Na pasku bocznym w witrynie Twittera kliknij przycisk wielokropka (trzy kropki w kółku), aby wyświetlić więcej opcji.

W serwisie Twitter w sieci kliknij przycisk wielokropka.

W wyświetlonym menu wybierz „Ustawienia i prywatność”.

W serwisie Twitter w sieci kliknij

W Ustawieniach kliknij „Konto”, a następnie „Nazwa użytkownika”.

W serwisie Twitter w sieci kliknij

Na stronie „Zmień nazwę użytkownika” kliknij pole tekstowe „Nazwa użytkownika” i wpisz nową nazwę użytkownika, której chcesz używać. Podczas pisania Twitter poinformuje Cię, czy nazwa użytkownika jest już zajęta. Próbuj dalej, aż znajdziesz taki, który jest wyjątkowy. Następnie kliknij „Zapisz”.

W serwisie Twitter w sieci wprowadź nową nazwę użytkownika i kliknij

Twoja nowa nazwa użytkownika jest teraz ustawiona. Zmiana powinna nastąpić natychmiast, ale jeśli nie widzisz jej od razu, zapoznaj się z sekcją na dole tego artykułu, aby uzyskać porady.

Jak zmienić swoją nazwę użytkownika na iPhonie, iPadzie lub Androidzie

Na smartfonach i tabletach, takich jak iPhone, iPad i Android, procedura zmiany nazwy użytkownika na Twitterze jest podobna do tej używanej na stronie Twitter.com. Będziemy pokazywać zrzuty ekranu aplikacji na iPhone’a, ale kroki są takie same na Androidzie i iPadzie, z niewielkimi różnicami w umieszczeniu na ekranie.

Najpierw otwórz aplikację Twitter na swoim urządzeniu. Na smartfonach dotknij swojego awatara w lewym górnym rogu ekranu.

W aplikacji Twitter na smartfony dotknij ikony swojego awatara.

Na wyświetlonym pasku bocznym kliknij „Ustawienia i prywatność” na iPhonie i telefonach z systemem Android.

Na iPadzie stuknij przycisk wielokropka (trzy kropki w kółku) na pasku bocznym i wybierz „Ustawienia i prywatność”.

W aplikacji Twitter stuknij

W sekcji „Ustawienia i prywatność” przejdź do Konto> Nazwa użytkownika.

W ustawieniach Twittera stuknij

Na stronie „Zaktualizuj nazwę użytkownika” kliknij pole tekstowe „Nowy”. Jeśli pojawi się prośba o potwierdzenie, że chcesz zmienić swoją nazwę użytkownika, kliknij „Kontynuuj”. Wprowadź nową nazwę użytkownika za pomocą klawiatury ekranowej i dotknij „Gotowe”.

W aplikacji Twitter wpisz swoją nową nazwę użytkownika i dotknij

Następnie możesz opuścić ustawienia i wrócić do normalnego korzystania z Twittera.

Jeśli nie widzisz swojej nazwy użytkownika, zmień natychmiast

Po zaktualizowaniu nazwy użytkownika czasami może upłynąć kilka chwil, zanim zmiana zostanie całkowicie rozpowszechniona w systemie Twittera, który składa się z wielu maszyn pracujących razem w sieci. Jeśli Twoi znajomi na Twitterze nie widzą zmiany od razu, być może będą musieli ponownie uruchomić swoje aplikacje na Twitterze lub wymusić ponowne załadowanie witryny Twittera, aby zobaczyć nową nazwę użytkownika. Baw się dobrze!