01/18/2022

Jak zmienić tapetę przy niskim poziomie naładowania baterii w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Windows 10 nie ma opcji automatycznej zmiany tapet. Jedyne, co się zbliża, to opcja pokazu slajdów. Istnieje jednak wiele aplikacji, które mogą zaplanować zmianę tapety. Te aplikacje wymagają różnych wyzwalaczy, takich jak pora dnia, aby zmienić tapetę. Chameleon to bezpłatna aplikacja typu open source dla systemu Windows, która umożliwia zmianę tapety przy niskim poziomie naładowania baterii. Pozwala także zmienić tapetę na podstawie innych wyzwalaczy, takich jak pora dnia, pogoda, wilgotność i inne warunki pogodowe.

OSTRZEŻENIE SPOILERA: Przewiń w dół i obejrzyj samouczek wideo na końcu tego artykułu.

Sprawdź -   Jak wyeksportować Sticky Notes z Windows 7 do Windows 10

Tapeta przy niskim poziomie naładowania baterii

Ściągnij i uruchom Chameleon. Domyślnie wybrany jest wyzwalacz Brak. Wybierz wyzwalacz akumulatora. U dołu zobaczysz uchwyty obrazów z procentami baterii przypisanymi do każdego z nich. Każdy uchwyt obrazu reprezentuje gniazdo baterii, np. 10% -19%.

Jeśli chcesz użyć ciemnej tapety, gdy poziom naładowania baterii spadnie do 20%, znajdź dla niej miejsce, a następnie przeciągnij i upuść obraz, którego chcesz użyć, do gniazda. Podążaj za wszystkimi poziomami baterii, dla których chcesz zmienić tapetę. Gdy skończysz, kliknij przycisk Uruchom u dołu.

Jeśli chcesz użyć jednego z wyzwalaczy związanych z pogodą, musisz kliknąć przycisk Ustawienia u góry i wybrać stację pogodową. Ta funkcja jest ograniczona do Stanów Zjednoczonych i Kanady

Sprawdź -   Jak zdiagnozować losowy dźwięk odłączenia urządzenia w systemie Windows 10

Aplikacja ma również wyzwalacz czasowy, co oznacza, że ​​możesz go używać do zmiany tapety co godzinę i replikowania funkcji Dynamic Wallpaper w systemie macOS Mojave.

Aplikacja działa w zasobniku systemowym i ma bardzo niewielki wpływ na zasoby systemu. Nawet dość stary system powinien móc go uruchomić bez żadnych problemów. W przypadku wyzwalaczy związanych z baterią i pogodą możesz wybrać, jak często aplikacja będzie sprawdzać stan obu z pola Interwał odświeżania.

Jeśli często używasz systemu na zasilaniu bateryjnym, ta aplikacja może być przydatna do ustawiania ciemniejszej tapety na wypadek niskiego poziomu naładowania baterii. Nie zrobi to ogromnej różnicy w tym, ile więcej czasu można wycisnąć z jednego ładunku, ale powinno zrobić niewielką różnicę. Wyzwalacze czasowe są również przydatne do ustawiania ciemnego obrazu w nocy i jaśniejszego w ciągu dnia. Aplikacja jest z pewnością łatwiejsza w konfiguracji i konfiguracji w porównaniu z wieloma innymi podobnymi opcjami.

Sprawdź -   Co zrobić, jeśli menu wyszukiwania nie działa w systemie Windows 11?

Szkoda, że ​​czynniki pogodowe są ograniczone tylko do dwóch krajów, ale żeby być uczciwym, niewielu ludzi widzi powód do zmiany tapety tylko dlatego, że będzie padać.

x