Udostępnij teraz w social media:

Domyślnie wszystkie wątki czatu w Whatsapp mają to samo tło. To nie jest złe tło; wyróżniają się bąbelki czatu, a tekst w nich jest łatwy do odczytania. Jest to jednak jasne tło, a Whatsapp nie ma trybu ciemnego. Ponadto to samo tło oznacza, że ​​każdy wątek na pierwszy rzut oka wygląda tak samo i możesz wysłać wiadomość do niewłaściwej osoby, jeśli nie będziesz ostrożny. Możesz zmienić tło czatu w Whatsapp. Ta funkcja jest wbudowana w aplikację, więc nie musisz pobierać dodatkowych narzędzi. Wszystko, czego potrzebujesz, to obraz, który chcesz ustawić jako tło

Sprawdź -   Jak korzystać z iTunes Music w prezentacjach PowerPoint

Whatsapp pozwala ustawić jednolity kolor jako tło czatu, ma kilka ustawień wstępnych do wyboru lub możesz użyć dowolnego obrazu z rolki aparatu jako tła. Działa to zarówno na iOS, jak i na Androidzie. W systemie Windows 10 jako tło tapety można ustawić tylko jednolity kolor. Ustawienia wstępne Whatsapp i opcja użycia niestandardowego obrazu nie są dostępne na komputerowej i internetowej wersji aplikacji.

Tło czatu w Whatsapp

Jeśli chcesz użyć niestandardowego tła, pobierz je i zapisz w rolce z aparatu. W systemie Android nie musisz koniecznie zapisywać go w folderze DCIM, ponieważ aplikacje mogą również łatwo uzyskać dostęp do folderu Pobrane.

Otwórz Whatsapp i dotknij Ustawienia. Na ekranie ustawień dotknij Czat.

Sprawdź -   Jak zainstalować oprogramowanie w Fedorze Linux

Na ekranie czatów dotknij Tapeta czatu. Na ekranie Tapeta czatu zobaczysz trzy opcje wyboru tapety; Biblioteka tapet, która jest własną biblioteką tapet Whatsapp, Solid Colours z jednolitym kolorowym tłem, a także Zdjęcia, które pozwalają wybrać zdjęcie z rolki aparatu.

Wybierz źródło, a następnie wybierz tapetę, której chcesz używać do czatów. Możesz to zmienić w dowolnym momencie i możesz dotknąć opcji Resetuj tapetę, aby przywrócić tapetę do domyślnej. Kolor dymków czatu nie zmieni się, aby kontrastować z nową tapetą. Nadal będą biało-zielone.

Tapeta jest stosowana do wszystkich czatów. Whatsapp niestety nie daje użytkownikom możliwości ustawienia innej tapety dla każdego wątku czatu. Może to mieć związek z utrzymaniem niewielkiego rozmiaru aplikacji na urządzeniu, ponieważ każdy obraz zajmuje miejsce, a Whatsapp ma tendencję do powiększania się w przypadku wszystkich udostępnianych obrazów, filmów i wiadomości głosowych.

Sprawdź -   Jak znaleźć wersję sterownika Nvidia w Menedżerze urządzeń w systemie Windows 10

Tapeta nie zostanie zsynchronizowana z aplikacją komputerową Whatsapp na Windows 10 ani z Whatsapp w sieci.