Jak zmienić tryb gry dla świata w grze Minecraft na Windows 10

Minecraft to gra z bardzo precyzyjnym celem, który musisz osiągnąć, aby ją „wygrać”. Jest to również świetna gra z otwartym światem, w której użytkownicy mają mnóstwo frajdy, budując konstrukcje i maszyny. Możesz się dobrze bawić w grze, nawet jeśli nie zależy ci na Smoku Kresu lub znalezieniu szybu lub fortecy do zbadania. W tym celu Minecraft ma różne tryby, które dają ci świat, który pasuje do tego, jak chcesz grać. Oto, jak możesz zmienić tryb gry dla świata w Minecrafcie.

Tryb gry dla Minecraft World

Wskazówki tutaj dotyczą wersji Minecraft dla UWP lub Bedrock, ale ten sam proces będzie działał w wersji Java.

Otwórz Minecrafta i kliknij przycisk edycji obok świata. Jeśli masz już otwarty świat, możesz dotknąć Escape i kliknąć przycisk Ustawienia.

Na ekranie ustawień otwórz menu rozwijane „Domyślny tryb gry” i wybierz jeden z trybów. Jest „ Przetrwanie ”, w którym musisz radzić sobie z głodem, zostajesz zaatakowany przez moby, możesz utonąć i doznać obrażeń od upadku. Surowce, których potrzebujesz, musisz wydobyć. Jest „Kreatywność”, która daje nieograniczone zasoby, nie musisz martwić się o głód lub obrażenia od upadku, a wszystkie moby są pasywne. Trzeci to Przygoda, a największa różnica między tym trybem a trybem kreatywnym polega na tym, że nie możesz „łamać” bloków, jeśli nie masz narzędzia, które może go złamać. Te narzędzia są konfigurowane za pomocą poleceń.

Wszystkie trzy tryby można ustawić dla gry lokalnej lub gry na serwerze, ale tryb Adventure jest bardziej odpowiedni dla specjalnych map i struktur. Pozwala twórcom map lub światowym na powstrzymanie graczy przed niszczeniem określonych struktur, które są ważne na świecie.

We wszystkich tych trybach możesz także zmienić poziom trudności. Poziom trudności ma znaczenie w trybie przetrwania i przygody.

Możesz zmienić świat z jednego trybu na drugi iz powrotem w dowolnym momencie, ale jest jedno ograniczenie. Jeśli zmienisz świat z przetrwania lub przygody na kreatywny, wyłączysz wszystkie osiągnięcia dla tego świata. Nie będzie można ich ponownie włączyć, nawet po przełączeniu się z powrotem do trybu przetrwania lub przygody.

Istnieją inne różnice między tymi trybami. Jeśli masz świat Minecraft, w którym grasz od dłuższego czasu, możesz chcieć wykonać jego kopię zapasową, zanim zmienisz jego tryb.

x