Jak zmienić tryb gry dla świata w Minecraft na Windows 10

Minecraft to gra o bardzo precyzyjnym celu, którą musisz osiągnąć, aby ją „wygrać”. To także świetna gra z otwartym światem, w której użytkownicy mają mnóstwo zabawnych budowli i maszyn. Możesz bawić się w grze, nawet jeśli nie dbasz o Smoka Endera lub nie możesz znaleźć szybu lub fortecy do odkrycia. W tym celu Minecraft ma różne tryby, które dają ci świat, który pasuje do tego, jak chcesz grać. Oto jak możesz zmienić tryb gry dla świata w Minecraft.

Tryb gry dla świata Minecraft

Oto wskazówki dla wersji Minecraft UWP lub Bedrock, ale ten sam proces będzie działał w wersji Java.

Otwórz Minecraft i kliknij przycisk edycji obok świata. Jeśli masz już otwarty świat, możesz stuknąć Escape i kliknąć przycisk Ustawienia.

Na ekranie ustawień otwórz menu „Domyślny tryb gry” i wybierz jeden z trybów. Istnieje „Przetrwanie”, w którym musisz poradzić sobie z głodem, jesteś atakowany przez moby, możesz utopić się i wytrzymać obrażenia od upadku. Potrzebne zasoby należy wydobyć. Istnieje „Kreatywny”, który daje nieograniczone zasoby, nie musisz się martwić głodem lub obrażeniami spowodowanymi upadkiem, a wszystkie moby są pasywne. Trzeci to Przygoda, a największą różnicą między tym trybem a trybem kreatywnym jest to, że nie można „łamać” bloków, chyba że masz narzędzie, które może je rozbić. Narzędzia te są konfigurowane za pomocą poleceń.

Wszystkie trzy tryby można ustawić dla gry lokalnej lub gry na serwerze, ale tryb Przygody jest bardziej odpowiedni dla specjalnych map i struktur. Pozwala twórcom map i twórcom świata powstrzymywać graczy przed niszczeniem określonych struktur ważnych na świecie.

Dla wszystkich tych trybów możesz także zmienić poziom trudności. Poziom trudności ma znaczenie w trybie Survival i Adventure.

Możesz zmienić świat z jednego trybu na drugi i cofnąć w dowolnym momencie, ale jest jedno ograniczenie. Jeśli zmienisz świat z Survival lub Adventure na Creative, wyłączysz wszystkie osiągnięcia dla tego świata. Nie będziesz mógł ich ponownie włączyć, nawet po przejściu z powrotem na Survival lub Adventure.

Istnieją inne różnice między tymi trybami. Jeśli masz świat Minecraft, w którym grasz od dłuższego czasu, możesz chcieć utworzyć jego kopię zapasową, zanim zmienisz jego tryb.

x