Jak zmienić tryb gry dla świata w Minecraft na Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Minecraft to gra o bardzo precyzyjnym celu, którą musisz osiągnąć, aby ją „wygrać”. To także świetna gra z otwartym światem, w której użytkownicy mają mnóstwo zabawnych budowli i maszyn. Możesz bawić się w grze, nawet jeśli nie dbasz o Smoka Endera lub nie możesz znaleźć szybu lub fortecy do odkrycia. W tym celu Minecraft ma różne tryby, które dają ci świat, który pasuje do tego, jak chcesz grać. Oto jak możesz zmienić tryb gry dla świata w Minecraft.

Tryb gry dla świata Minecraft

Oto wskazówki dla wersji Minecraft UWP lub Bedrock, ale ten sam proces będzie działał w wersji Java.

  Jak naprawić awarię gry Minecraft

Otwórz Minecraft i kliknij przycisk edycji obok świata. Jeśli masz już otwarty świat, możesz stuknąć Escape i kliknąć przycisk Ustawienia.

Na ekranie ustawień otwórz menu „Domyślny tryb gry” i wybierz jeden z trybów. Istnieje „Przetrwanie”, w którym musisz poradzić sobie z głodem, jesteś atakowany przez moby, możesz utopić się i wytrzymać obrażenia od upadku. Potrzebne zasoby należy wydobyć. Istnieje „Kreatywny”, który daje nieograniczone zasoby, nie musisz się martwić głodem lub obrażeniami spowodowanymi upadkiem, a wszystkie moby są pasywne. Trzeci to Przygoda, a największą różnicą między tym trybem a trybem kreatywnym jest to, że nie można „łamać” bloków, chyba że masz narzędzie, które może je rozbić. Narzędzia te są konfigurowane za pomocą poleceń.

  Minecraft Frogs: Jak je znaleźć

Wszystkie trzy tryby można ustawić dla gry lokalnej lub gry na serwerze, ale tryb Przygody jest bardziej odpowiedni dla specjalnych map i struktur. Pozwala twórcom map i twórcom świata powstrzymywać graczy przed niszczeniem określonych struktur ważnych na świecie.

Dla wszystkich tych trybów możesz także zmienić poziom trudności. Poziom trudności ma znaczenie w trybie Survival i Adventure.

Możesz zmienić świat z jednego trybu na drugi i cofnąć w dowolnym momencie, ale jest jedno ograniczenie. Jeśli zmienisz świat z Survival lub Adventure na Creative, wyłączysz wszystkie osiągnięcia dla tego świata. Nie będziesz mógł ich ponownie włączyć, nawet po przejściu z powrotem na Survival lub Adventure.

  Jakie języki są dostępne w grze Minecraft?

Istnieją inne różnice między tymi trybami. Jeśli masz świat Minecraft, w którym grasz od dłuższego czasu, możesz chcieć utworzyć jego kopię zapasową, zanim zmienisz jego tryb.

x