Jak zmienić układ klawiatury ekranowej na Chromebooku

System operacyjny Chrome oferuje różne układy klawiatury dla klawiatury ekranowej, znanej również jako klawiatura programowa lub klawiatura dotykowa. Jeśli wolisz układ dla innego regionu lub języka, oto jak go zmienić.

Jest to również szczególnie przydatne, jeśli nie widzisz klawiszy Ctrl i Alt na klawiaturze oprogramowania i musisz je włączyć, co jest problemem zgłaszanym przez niektórych użytkowników Chromebooków.

Najpierw kliknij zegar, aby otworzyć menu systemowe i zasobnik powiadomień; następnie kliknij ikonę Ustawienia.

Przewiń w dół i kliknij „Zaawansowane”.

W sekcji Ustawienia kliknij zaawansowane, znajdujące się u dołu strony

Przewiń trochę dalej, aż zobaczysz sekcję „Język i wprowadzanie”. Kliknij „Metoda wprowadzania”, aby ją rozwinąć, a następnie kliknij „Zarządzaj metodami wprowadzania”.

Kliknij opcję Metoda wprowadzania, a następnie kliknij opcję Zarządzaj metodami wprowadzania

Znajdź klawiaturę, której chcesz używać, i zaznacz pole po jej prawej stronie, aby zainstalować ustawienia klawiatury. Na przykład, jeśli klawisze Ctrl i Alt nie pojawiają się na bieżącej klawiaturze ekranowej Chromebooka, kliknij pole „Rozszerzona klawiatura USA”, aby ją włączyć.

Przewiń w dół, aż zobaczysz US Extended Keyboard, a następnie zaznacz pole po lewej stronie

Teraz, gdy otworzysz klawiaturę ekranową, dotknij lub kliknij ikonę wprowadzania języka po lewej stronie spacji i wybierz z listy klawiaturę, której chcesz używać.

Na klawiaturze ekranowej kliknij język wprowadzania tekstu (USA), a następnie wybierz Rozszerzona klawiatura amerykańska

Układ klawiatury zmieni się natychmiast – nie musisz niczego ponownie uruchamiać.

Klawisze Ctrl i Alt są teraz dodane do klawiatury

Chromebooki nie obsługują klawiatur programowych innych firm, tak jak robi to Android. Google twierdzi, że planuje włączyć to w przyszłości. Dopóki Google nie zezwoli na korzystanie z aplikacji klawiatury innych firm w systemie operacyjnym Chrome, jedynymi opcjami są układy klawiatury dołączone do systemu operacyjnego Chrome.

x