Jak zmienić układ klawiatury za pomocą skrótu klawiaturowego w systemie Windows 10

Windows od dawna obsługuje wiele układów klawiatury. Jeśli piszesz w dwóch różnych językach, np. Angielskim i francuskim, może być konieczna zmiana układu klawiatury. Najszybszym sposobem zmiany układu jest oczywiście użycie skrótu klawiaturowego. Windows 10 umożliwia włączenie skrótu klawiaturowego, który umożliwia przechodzenie między wszystkimi dodanymi językami wprowadzania. Umożliwia także przełączenie się do określonego układu klawiatury za pomocą skrótu klawiaturowego. Jest to dodatkowa funkcja paska języka, ale nie jest włączona domyślnie, nawet jeśli sam pasek języka jest włączony. Oto jak włączyć skrót klawiaturowy do zmiany układu klawiatury w systemie Windows 10.

Upewnij się, że dodano co najmniej dwa układy klawiatury. Pamiętaj, że układy klawiatury różnią się od języków wprowadzania. Otwórz Panel sterowania i przejdź do Panel sterowania> Zegar, język i region> Język i kliknij Ustawienia zaawansowane na pasku bocznym.

W oknie Ustawienia zaawansowane przewiń w dół do sekcji „Przełączanie metod wprowadzania” i kliknij „Zmień klawisze skrótów paska języka”.

zaawansowane ustawienia języka

Otworzy się okno „Usługi tekstowe i języki wprowadzania”. Tutaj możesz zobaczyć skrót do przełączania między językami wprowadzania, a poniżej możesz zobaczyć różne dodane układy.

Wybierz układ i kliknij „Zmień sekwencję klawiszy…”. Zaznacz pole „Włącz sekwencję klawiszy” i zapisz skrót. Możesz użyć klawisza modyfikującego Ctrl, Ctrl + Shift lub Lewego Alt + Shift w połączeniu z klawiszem numerycznym 1-0. Wybierz skrót klawiaturowy i kliknij „OK”, a następnie kliknij „Zastosuj”.

skrót klawiaturowy

Wszystko, co musisz teraz zrobić, aby zmienić układ klawiatury, to wpisać odpowiedni skrót klawiaturowy, który został z nim powiązany.

Jeśli szukasz sposobu na zmianę skrótu klawiaturowego do zmiany języka wprowadzania, możesz to zrobić w tym samym oknie. Kliknij „Między językami wprowadzania”, a następnie „Zmień sekwencję klawiszy”. Wybierz inny skrót klawiaturowy z wymienionych ustawień wstępnych.

między językami wprowadzania

Opcje skrótów klawiaturowych do zmiany języka wprowadzania są ograniczone i może po prostu lepiej trzymać się domyślnego.

x