Jak zmienić ustawienia gry, aby zmniejszyć chorobę lokomocyjną

Niektóre z najpopularniejszych gier to gry FPS lub strzelanki FPS. Są świetne, ale problem z grą FPS polega na tym, że może powodować chorobę lokomocyjną. Niektóre osoby są w stanie przejść przez to i ostatecznie przestaje im to przeszkadzać, ale dla innych efekty są bardziej intensywne. Zapobiega to odtwarzaniu przez użytkowników.

Choroba lokomocyjna w grach

Grafika w grach poprawiła się wykładniczo. Ulepszenia wykraczają daleko poza grafikę; oświetlenie i fizyka w niektórych grach są doskonałe. Gry wyglądają świetnie, ale te ulepszone grafiki i efekty naprawdę nie pomagają w chorobie lokomocyjnej. Próbują symulować jako prawdziwe doświadczenie w chodzeniu / bieganiu / skakaniu / odbijaniu, co przyczynia się do powstania problemu.

Ustawienia gry w celu zmniejszenia choroby lokomocyjnej

Gry wiedzą, że mogą powodować chorobę lokomocyjną, a niektóre mają opcję zmniejszenia choroby lokomocyjnej. Możesz go włączyć, a to zmieni ustawienia w grze, aby nie powodowały tak bardzo choroby lokomocyjnej. Nie wszystkie gry mają tę opcję, ale warto to sprawdzić.

Uruchom grę i uzyskaj dostęp do jej ustawień. W obszarze Grafika lub kontrolki gry poszukaj opcji o nazwie Choroba ruchowa. Włącz ją lub włącz.

Ustawienia ręczne w celu zmniejszenia choroby lokomocyjnej w grach

Większość gier nie ma opcji zmniejszenia choroby lokomocyjnej. To nie znaczy, że musisz cierpieć podczas gry. Większość ustawień, które stosuje automatyczne ustawienie zapobiegania chorobie lokomocyjnej, można zastosować ręcznie w prawie każdej grze.

Otwórz grę, w którą chcesz zagrać. Przejdź do jej ustawień. Szukaj widoku gracza lub opcji widoku lub kąta kamery. Wybierz opcję „Pierwsza osoba” lub „przód”. Następnie wyszukaj ustawienia „Pole widzenia”. Ustaw go na 90. Zacznij od tego, a następnie zmniejsz go, jeśli nadal chorujesz. Pomoże to sprawdzić, które ustawienie jest najlepsze dla FOV, aby zmniejszyć chorobę lokomocyjną w danej grze. Dla niektórych użytkowników zwiększenie FOV zapobiega chorobie, podczas gdy dla innych, zmniejszenie jej załatwia sprawę. Szukaj prędkości gracza i zmniejsz ją do najniższego możliwego ustawienia. Im wolniej będzie chodzić gracz, tym mniej ruch sprawi, że będziesz chory. Poszukaj opcji kołysania widoku i wyłącz ją. Ta opcja symuluje bardziej realistyczne bieganie i chodzenie oraz przyczynia się w znacznym stopniu do choroby lokomocyjnej. Wreszcie, zmniejsz czułość myszy. Będzie to trudne, ponieważ chcesz utrzymać czułość myszy na tyle wysoką, aby grać w grę, ale niewystarczająco wysoką, abyś zachorował. Im bardziej czuła jest mysz, tym szybciej porusza się wszystko na ekranie, co z kolei wywołuje zachorowanie. Zmniejsz go tak bardzo, jak to możliwe, bez wpływu na rozgrywkę.

Wniosek

Istnieje wiele ustawień, które można zmienić w celu zmniejszenia choroby lokomocyjnej, ale nie znajdziesz ich wszystkich w tym samym miejscu. Zapoznaj się z ustawieniami gry, w którą grasz, i zmień, co możesz, aby zwiększyć komfort rozgrywki.

newsblog.pl

BIULETYN