Jak zmierzyć cokolwiek za pomocą papieru A4 i telefonu z Androidem

Zanim smartfony były rzeczą, zawsze dobrze było mieć w kieszeni długopis i trochę papieru, aby w razie potrzeby móc zapisać coś ważnego. Smartfony praktycznie wyeliminowały tę potrzebę i nie tylko dlatego, że są wyposażone w świetne aplikacje do robienia notatek, ale dlatego, że aparat pozwala nam uchwycić ostry obraz wszelkich informacji, które musimy zapisać. Aplikacje takie jak Google Keep mogą wykrywać tekst na obrazie i zamienić go w notatkę. TakeMeasure to bezpłatna aplikacja na Androida, która zamienia aparat w narzędzie pomiarowe, pod warunkiem, że masz dostępny papier A4. Aplikacja pozwala umieścić obiekt, który chcesz zmierzyć, obok papieru A4 i sfotografować je razem. Następnie znajduje rozmiar obiektu względem papieru A4.

Zainstaluj TakeMeasure i pozwól mu połączyć się z aparatem. Umieść obiekt, który chcesz zmierzyć, i papier A4 obok siebie na płaskiej powierzchni. Otwórz TakeMeasure i zrób zdjęcie dwóch przedmiotów umieszczonych obok siebie. Alternatywnie, jeśli masz obraz w rolce z aparatu, możesz go użyć.

Po zrobieniu zdjęcia musisz pomóc aplikacji określić wymiary papieru A4. Przeciągnij duże okręgi, tak aby kontrolowane przez nie linie były wyrównane z papierem na obrazku. Okręgi odpowiadają rogom, które musisz przyciągnąć do rogów papieru. Kiedy skończysz, dotknij przycisku Znacznik wyboru w lewym dolnym rogu. Zobaczysz teraz dwa duże koła, które przesuwają końce linii, pojawiają się na obrazie. Ustaw je od jednego końca do drugiego obiektu, który chcesz zmierzyć, a otrzymasz jego długość w calach.

TakeMeasure-Measure

Aplikacja jest dość dokładna. Nie zalecamy używania go do mierzenia rzeczy, w których potrzebne są precyzyjne pomiary, ale możesz go używać, gdy stawki nie są wysokie.

Aplikacja umożliwia zmianę względnego obiektu pomiarowego z papieru A4 na arkusz listowy lub banknoty dolarowe o nominałach 1, 5, 10, 20, 50 i 100. Aby zmienić obiekt, dotknij „US Letter Sheet” u dołu ekranu aplikacji. Możesz zmienić jednostki miary z cali na milimetry, centymetry, metry lub stopy w ustawieniach aplikacji.

Oprócz tego, że jest to łatwe w użyciu narzędzie w biurze, fakt, że obsługuje on banknoty, oznacza, że ​​możesz go używać w podróży. Miara banknotów ogranicza go, więc jest przydatny tylko dla mieszkańców USA, ale mimo to funkcja jest zgrabna.

Zainstaluj TakeMeasure ze sklepu Google Play

x