01/26/2022

Jak zmierzyć wartość nitów na ekranie w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Nity są miarą jasności, a dokładniej jasności. Twój ekran, niezależnie od tego, czy jest to wewnętrzny, czy zewnętrzny, wyświetla określoną liczbę nitów, a ten pomiar jest częścią jego podstawowych specyfikacji. Wartość nitów monitora jest zwykle podana na jego pudełku lub na stronie internetowej producenta. Możesz również użyć dedykowanego sprzętu do pomiaru. Aby zmierzyć wartość nitów za pomocą samego rozwiązania programowego, możesz użyć aplikacji o nazwie DisplayHDR Text.

Nie trzeba dodawać, że ta aplikacja poda przybliżoną wartość w nitach. Jeśli chcesz uzyskać absolutnie dokładną wartość, będziesz musiał użyć fotometru lub możesz wyszukać informacje o ekranie online.

Sprawdź -   Jak zmienić nazwę ekranu logowania w systemie Windows 10

Zmierz wartość nitów

Pobierz tekst DisplayHDR ze sklepu Microsoft Store. Ta aplikacja przeprowadza serię testów, aby sprawdzić, czy ekran może wyświetlać zawartość HDR, czy nie. Aby to zrobić, uruchomi test nitów przy 400, 600 i 1000 nitach. Robi to niezależnie od tego, czy Twój ekran go obsługuje, czy nie.

Nie musisz przeprowadzać żadnego z testów. Wszystko, co musisz zrobić, to dwukrotnie nacisnąć klawisz Page Down, gdy zobaczysz następujący ekran.

Zobaczysz następujące podsumowanie. Maksymalna luminancja szczytowa podaje wartość nitów na ekranie. To nie będzie dokładne, ale różnica nie będzie większa niż 50 nitów. Ekran, który przetestowałem tę aplikację na wyjściach 250 nitów na producenta, więc w moim przypadku różnica nie przekracza 20 nitów.

Sprawdź -   Jak zmienić wyszukiwarkę w wyszukiwarce Windows w systemie Windows 10

Jeśli chcesz, możesz uruchomić jeden z testów luminancji, który również wyświetli wartość nitów obsługiwaną przez twój ekran, chociaż może również uruchomić je dla niższych wartości nitów. Uruchom testy, aby zobaczyć maksymalną wartość, dla której aplikacja uruchamia test luminancji.

Ta informacja jest potrzebna, jeśli chcesz sprawdzić, czy Twój ekran może wyświetlać zawartość HDR w systemie Windows 10. Oczywiście nie jest to jedyny wymóg wyświetlania HDR, ale jest to większy element. Jeśli twój ekran ma niskie gnidy, nie będziesz w stanie go zwiększyć za pomocą oprogramowania. Będziesz musiał kupić nowy monitor obsługujący HDR.

W przypadku konfiguracji wieloekranowej przenieś aplikację na ekran, który chcesz przetestować. Co więcej, ustaw ekran jako ekran główny i uruchom aplikację bezpośrednio na tym ekranie. Upewnij się, że włączasz HDR w aplikacji ustawień po wyświetleniu monitu przed rozpoczęciem któregokolwiek z testów.

Sprawdź -   Jak grać w Deep Rock: Galactic w systemie Linux

x