01/21/2022

Jak zmniejszyć zużycie pamięci RAM Chrome

Udostępnij teraz w social media:

Chrome był kiedyś najlepszą przeglądarką na rynku. Powodem, dla którego jego udział w rynku szybko wzrósł, a Internet Explorer zmniejszył się, był fakt, że Chrome był lekki, szybki i miał przejrzysty interfejs. Dziś prawdą jest tylko to ostatnie. Przeglądarka stała się czymś w rodzaju gąbki RAM i ludzie rozważają przejście na Firefox, który znacznie się poprawił na przestrzeni lat. Jedynym problemem jest to, że Chrome jest trudną do zamknięcia przeglądarką. Jeśli nie możesz zmusić się do korzystania z innej przeglądarki, ale chcesz zmniejszyć zużycie pamięci RAM Chrome, będziesz musiał użyć rozszerzenia o nazwie Tab Suspender.

Sprawdź -   Jak grać w Dishonored na Linuksie

Zmniejsz użycie pamięci RAM Chrome

Jeśli zostawisz Chrome otwartą tylko z jedną lub dwiema kartami, nadal będzie zużywać sporo pamięci RAM. Na kartach może nie być nawet nic otwartego, co wymaga więcej pamięci RAM, ale przeglądarka nadal zużywa jej zbyt dużo.

Poniższy zrzut ekranu dotyczy instancji Chrome z otwartymi tylko dwiema kartami, z których jedna jest stroną Chrome Web Store. Chociaż nie zużywa skandalicznej ilości pamięci RAM, którą dostaje większość ludzi, wciąż jest to trochę za dużo dla tego, co jest otwarte w Chrome.

Aby to „naprawić”, musisz zainstalować rozszerzenie o nazwie Tab Suspender. To rozszerzenie zasadniczo zawiesza kartę, która nie jest aktywnie używana.

Sprawdź -   Jak przeskanować sieć WiFi dla wszystkich podłączonych urządzeń z telefonu

Zainstaluj Tab Suspender. Po zainstalowaniu przejdzie przez podstawową konfigurację, która pozwala ustawić kryteria zawieszania kart. Może je zawiesić po okresie bezczynności, o którym decydujesz, kiedy rozszerzenie jest konfigurowane. Może je również zawiesić, jeśli uzna, że ​​nie używasz już karty, chociaż musisz wyrazić zgodę na tego rodzaju zawieszenie.

Na koniec możesz także zawiesić kartę w dowolnym momencie za pomocą przycisku rozszerzenia obok paska adresu URL.

Zawieszenie zakładki zasadniczo zwalnia zakładkę. W większości przypadków jest to dobry sposób na oszczędzanie pamięci RAM. Karta jest automatycznie ładowana ponownie, gdy ją odwiedzasz, dzięki czemu nie tracisz otwartego adresu URL. Jest w tym jedna wada. Jeśli karta jest zawieszona i zdarza się, że zawiera niezapisany dokument, np. Niezapisany dokument lub wersję roboczą wiadomości e-mail, możliwe jest, że dane zostaną utracone.

Sprawdź -   Jak zainstalować Slack w systemie Linux

Jeśli pracujesz z Dokumentami Google lub Gmailem, Twoje dane są zapisywane automatycznie, ale nie wszystkie usługi są zapisywane automatycznie. W takim przypadku możesz dodać kartę do białej listy, aby nie była zawieszona.

x