Mac

Jak zmusić macOS do ignorowania publicznej sieci Wi-Fi

Publiczne WiFi, czyli darmowy internet, jest podstawą kawiarni. Jest tak samo ważna jak sama kawa i często jakość internetu wpływa na ocenę, jaką otrzymuje kawiarnia. Chociaż bezpłatne, otwarte, publiczne Wi-Fi jest przyjemne, może również stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa. W rzeczywistości łączenie się z nieznanymi sieciami jest często określane jako zły pomysł. Jedynym powodem, dla którego nie stosujemy tego do bezpłatnego WiFi, jest to, że jest bezpłatne. Oto, jak możesz zmusić macOS do ignorowania publicznej sieci Wi-Fi.

Dotyczy to publicznych sieci Wi-Fi, które nie są zapisane na komputerze MacBook. Gdy jesteś w zasięgu sieci publicznej, a siła sygnału jest dobra, każde urządzenie, które może próbować się z nią połączyć. Ponieważ nie musisz podawać hasła, połączenie zostanie nawiązane i nie będziesz go znać.

Ignoruj ​​publiczną sieć WiFi

Otwórz Terminal i uruchom następujące polecenie,

networksetup -removepreferredwirelessnetwork en1 SSID

Zastąp „SSID” nazwą sieci, którą chcesz zignorować. Na przykład, jeśli sieć nazywa się „Wolny Internet”, polecenie wyglądałoby tak;

networksetup -removepreferredwirelessnetwork en1 Free Internet

To polecenie powinno działać na większości systemów, ale jeśli nie, spróbuj zamienić „en1” na „en0”.

Powyższe dotyczy sieci publicznych lub gościnnych. Jeśli masz kilka bezpiecznych sieci w domu lub w pracy, a Twój Mac stale łączy się z niewłaściwą, po prostu usuń ją z listy sieci. Jeśli Twój Mac nie ma hasła do sieci, nie połączy się z nią automatycznie.

Oczywiście może to dać ci znać, że dostępna jest lepsza sieć i zapytać, czy chcesz się z nią połączyć. Aby zapobiec wyświetlaniu się tego komunikatu, wyłącz opcję połączenia z siecią w Preferencjach systemowych.

Publiczne WiFi i bezpieczeństwo

Możesz się zastanawiać, czy publiczność jest bezpieczna, czy nie, i czy powinieneś korzystać z bezpłatnego WiFi na lotnisku lub w ulubionej kawiarni, biorąc pod uwagę, że jest ona publiczna. Sieć publiczna może być niebezpieczna, ale nie zacznie po prostu wyciekać poufnych informacji. Ktoś ze złośliwymi zamiarami musi faktycznie próbować ukraść informacje od wszystkich w sieci. To lub ktokolwiek skonfigurował bezpłatne WiFi, mógł już położyć podwaliny, gdy sieć została skonfigurowana.

Rzecz w tym, że nie możesz być tego pewien. Jeśli ufasz, że instytucja oferuje bezpieczne, wolne od ryzyka Wi-Fi, powinieneś z niego korzystać.

x