Jak znaleźć adres URL zapytania wyszukiwania dla wyszukiwarek

Zrobiliśmy krótki post o tym, jak ustawić domyślną wyszukiwarkę w Chrome. Jest to dość prosty proces, ale jeśli chcesz użyć wyszukiwarki, która nie jest jedną z czterech domyślnie obsługiwanych przez Chrome, tj. Google, Yahoo, Bing i Ask Jeeves, musisz znaleźć adres URL zapytania wyszukiwania dla wyszukiwarka, której chcesz użyć.

Nie jest to zbyt trudne do znalezienia; proste wyszukiwanie w Google zwróci wyniki, ale w wielu przypadkach otrzymasz różne adresy URL i będziesz musiał wypróbować je wszystkie, aby dowiedzieć się, który z nich faktycznie działa. Aby uprościć sprawę, możesz użyć małej sztuczki, aby uzyskać poprawny adres URL zapytania wyszukiwania dla wyszukiwarek i dosłownie dowolnej witryny.

URL zapytania wyszukiwania

Aby znaleźć adres URL zapytania wyszukiwania dla wyszukiwarki lub witryny, którą odwiedzasz i często przeszukujesz, musisz użyć przeglądarki Firefox.

Otwórz przeglądarkę Firefox i przejdź do witryny lub wyszukiwarki, której chcesz użyć. Na przykład załóżmy, że chcesz używać Bing.

Na stronie głównej Bing kliknij prawym przyciskiem myszy pasek wyszukiwania iz menu kontekstowego wybierz opcję „Dodaj słowo kluczowe dla tego wyszukiwania”.

Zobaczysz następujące okno. W tym oknie wprowadź skrót do wywołania wyszukiwarki. Nie ma znaczenia, czego używasz, o ile pamiętasz, czego używasz. Kliknij Zapisz, a następnie zamknij kartę.

Otwórz nową kartę i na pasku adresu URL wprowadź słowo kluczowe ustawione dla wyszukiwarki. Gdy zobaczysz ją w sugerowanych wynikach, kliknij ją. Zignoruj ​​otrzymaną stronę i po prostu skopiuj adres URL z paska adresu. To jest adres URL zapytania wyszukiwania, którego potrzebujesz, aby dodać Bing jako wyszukiwarkę w przeglądarce.

https://www.bing.com/search?q=%s&qs=ds&form=QBLH

Możesz powtórzyć ten proces dla dowolnej witryny internetowej, o ile witryna ma funkcję wyszukiwania. Jeśli witryna nie ma funkcji wyszukiwania, ta sztuczka nie zadziała. Nie oznacza to, że nie można dodać witryny jako wyszukiwarki, po prostu wymaga więcej pracy, aby ustalić, którego adresu URL użyć.

Adres URL powinien działać we wszystkich przeglądarkach, chociaż metoda ustawiania domyślnej wyszukiwarki różni się w zależności od przeglądarki. Jeśli Twoja przeglądarka umożliwia wybranie wyszukiwarek z listy, możesz wybrać preferowaną wyszukiwarkę z listy, jeśli się tam znajduje. Jeśli tak nie jest, sprawdź, jak możesz dodać niestandardową wyszukiwarkę do listy i użyj tej samej metody dla adresu URL wyszukiwania.