Jak znaleźć aplikacje 32-bitowe na swoim iPhonie


Użytkownicy komputerów stacjonarnych wiedzą, że architektura komputera jest 32-bitowa lub 64-bitowa. Chociaż sama koncepcja jest nieco skomplikowana, użytkownicy muszą tylko wiedzieć, czy ich system jest 32-bitowy czy 64-bitowy. Następnie muszą upewnić się, że aplikacje, których używają, są dostosowane do ich systemu. Użytkownicy systemu Windows często muszą o tym pamiętać, podczas gdy użytkownicy Apple nie są tak mocno ugrzęźli. Wkrótce to się zmieni, ponieważ iOS 11 nie będzie już obsługiwał architektury 32-bitowej. Oznacza to, że aplikacje zbudowane dla architektury 32-bitowej nie będą już działać po uaktualnieniu telefonu lub tabletu do iOS 11. Stabilna wersja iOS 11 jest już za kilka miesięcy, więc dobrze jest dowiedzieć się, której z aplikacji potrzebujesz do wymiany i znalezienia alternatywy. Oto, jak możesz znaleźć 32-bitowe aplikacje na iPhonie lub iPadzie.

Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do Ogólne> Informacje. Wybierz „Aplikacje”. Spowoduje to przejście do ekranu Zgodność aplikacji. W iOS 10 ten ekran pokazuje aplikacje, które spowalniają twoje urządzenie. W rzeczywistości są to 32-bitowe aplikacje, które nie były aktualizowane od wieków. Niektóre z nich mogą nie być już dostępne w App Store. W systemie iOS 10 nadal możesz korzystać z niektórych z tych aplikacji, ale będą one działać wolno. Przyjdź iOS 11, nie będą działać okres.

Zanim usuniesz te aplikacje, sprawdź, czy jest dla nich dostępna aktualizacja. Sprawdź stronę pomocy programisty lub aplikacji, aby zobaczyć, czy planują aktualizację aplikacji. Jeśli nie, a nadal nie jesteś gotowy do rozstania się z aplikacją, poczekaj, aż iOS 11 zostanie wydany na stabilnym kanale. Jest możliwe, że niektórzy programiści zaktualizują swoje aplikacje w ostatniej chwili, ponieważ są w tym celu naciskani na ścianę.

Po wylądowaniu iOS 11 32-bitowe aplikacje na iOS przestaną istnieć. Wszelkie 32-bitowe aplikacje, które można nadal pobrać z App Store, np. Infinity Blade I, zostaną usunięte lub przycisk pobierania będzie nieaktywny. Na stronie aplikacji zobaczysz również komunikat z informacją, że nie została jeszcze zaktualizowana dla iOS 11.

Nie jesteśmy pewni, jaki termin mają te aplikacje. Apple oczywiście poważnie traktuje uruchamianie 32-bitowych aplikacji z App Store. Chce, aby aplikacje na iPhone’a i iPada działały dobrze. Sprzęt tych urządzeń poprawia się z każdym rokiem, więc aplikacje muszą nadrobić zaległości. Jeśli użytkownicy doświadczają powolnych aplikacji po prostu dlatego, że aplikacja jest 32-bitowa, mogą przypisać ją do wolnego iPhone’a, co nie jest świetne, jeśli chcesz, aby użytkownicy aktualizowali co roku. Oczywiście nie chodzi tylko o PR. IPhone i iPad mają obecnie jedne z najlepszych urządzeń na rynku. Niczego nie podejrzewających użytkowników nie powinny ciągnąć w dół przestarzałe aplikacje, które programiści ignorują.