Jak znaleźć brakującą piosenkę w iTunes na Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

iTunes nie jest już samodzielną aplikacją dla systemu macOS, ale w systemie Windows 10 możesz pobrać dwie różne wersje aplikacji; wersja stacjonarna i wersja UWP ze sklepu Microsoft Store. Każda osoba posiadająca iPhone'a lub iPada korzystająca z komputera z systemem Windows 10 nadal będzie potrzebować iTunes do zarządzania muzyką i kopiami zapasowymi na swoim urządzeniu.

Muzyka dodawana do iPhone'a z pulpitu może być zlokalizowana w dowolnym miejscu, tj. Na dowolnym dysku. Możesz dołączyć go do list odtwarzania, a listy te są synchronizowane z telefonem / komputerem za każdym razem, gdy wykonujesz kopię zapasową. Jeśli próbujesz odtworzyć utwór w iTunes, a utworu brakuje, istnieje prosty sposób, aby go naprawić.

Brak utworu w iTunes

1. Dodaj piosenkę poprzez przeciągnięcie i upuszczenie

Jeśli utwór nie jest w ogóle widoczny w bibliotece, możliwe, że ostatnia synchronizacja (lub błąd ludzki) spowodowała usunięcie utworu z biblioteki. Nadal jest w twoim systemie, więc dodaj go z powrotem.

Otwórz iTunes. Wybierz Muzyka z rozwijanego menu u góry. Otwórz Eksploratora plików i przejdź do folderu zawierającego plik utworu. Kliknij i przeciągnij plik i upuść go na iTunes. Zostanie dodany z powrotem i możesz zsynchronizować go z telefonem.

2. Ręcznie znajdź piosenkę

Jeśli utwór pojawia się w bibliotece muzycznej, ale gdy próbujesz go odtworzyć, pojawia się błąd braku utworu lub obok utworu jest wykrzyknik, możesz ręcznie zlokalizować plik. Jest to metoda, której należy użyć, jeśli utwór został dodany do kilku list odtwarzania.

  Jak udostępniać i przypisywać przypomnienia na iPhonie i iPadzie

Otwórz iTunes. Kliknij dwukrotnie utwór, który znajduje się na liście, ale iTunes go nie znajdzie. Zobaczysz komunikat o błędzie. Kliknij przycisk Lokalizuj. W oknie wyboru pliku, które zostanie otwarte, przejdź do miejsca, w którym plik utworu jest zapisany, i wybierz go. iTunes zaktualizuje lokalizację pliku, a Ty będziesz mógł odtwarzać i synchronizować utwór z telefonem.

3. Dodaj piosenkę ponownie

Użyj tej metody, jeśli brakująca piosenka nie znajduje się na żadnej liście odtwarzania.

Otwórz iTunes. Wybierz Muzyka z rozwijanego menu u góry. Kliknij prawym przyciskiem myszy utwór, którego iTunes nie może znaleźć, i wybierz opcję Usuń z biblioteki z menu kontekstowego. Otwórz Eksploratora plików i przejdź do folderu, w którym znajduje się plik utworu. Przeciągnij i upuść plik na iTunes, a zostanie on ponownie dodany do biblioteki. Aby dodać go do telefonu, wykonaj synchronizację.

  Jak zidentyfikować proces w Menedżerze zadań w systemie Windows 10

Wniosek

iTunes nie może śledzić pliku, który został przeniesiony. Nie dynamicznie aktualizuje lokalizacji pliku, dlatego zazwyczaj dobrym pomysłem jest przechowywanie plików w miejscu, w którym nie jest prawdopodobne ich przeniesienie / usunięcie. Zapewni to, że nie napotkasz takich problemów.

newsblog.pl

newsblog.pl

x