Jak znaleźć czyjąś dokładną lokalizację za pomocą adresu IP?

Wraz z postępem technologicznym Internet również osiągnął szczyty. Pomaga nie tylko w utrzymaniu kontaktu z ludźmi na całym świecie, ale także pomaga w znalezieniu osoby korzystającej z jej adresu IP. Ta niesamowita technologia jest niezwykle dokładna i służy do różnych celów. Jeśli jesteś kimś, kto chce zastosować tę technologię, aby znaleźć kogoś, to trafiłeś w idealne miejsce. Mamy dla Ciebie doskonały przewodnik, który pomoże Ci odpowiedzieć na Twoje pytanie, jak znaleźć czyjąś dokładną lokalizację z adresem IP. Ponadto w dzisiejszym przewodniku dowiesz się wiele o tym, jak uzyskać czyjś dokładny adres z jego adresu IP i jego znaczenie wraz z metodami używanymi do śledzenia dokładnej lokalizacji adresu IP.

Jak znaleźć czyjąś dokładną lokalizację za pomocą adresu IP?

Protokół internetowy znany jako adres IP to unikalny adres składający się z szeregu liczb, które identyfikują urządzenie w Internecie lub sieci lokalnej. Adresy IP są powszechnie używane przez komputery do komunikacji przez Internet. Komputery używają ich do komunikacji z innymi systemami, stronami internetowymi i wieloma innymi częściami cyberprzestrzeni.

Ogólnie adres IP pomaga dostarczyć informacje dotyczące miasta, stanu, kraju, kodu pocztowego i dostawcy usług internetowych podczas wyszukiwania adresu IP urządzenia. Chociaż adres IP zawiera krótkie informacje o miejscu pobytu osoby, nie podaje dokładnego adresu fizycznego. Jednak nadal możesz dowiedzieć się wiele na temat imienia i nazwiska osoby za pomocą narzędzi do wyszukiwania wstecznego poczty e-mail, które mogą przeprowadzić dokładne badania.

Jak uzyskać czyjś dokładny adres z jego adresu IP?

Jeśli nie masz pojęcia, w jaki sposób możesz prześledzić czyjąś dokładną lokalizację za pomocą jej adresu IP, mamy kilka legalnych i łatwych metod, które ci w tym pomogą. Zacznijmy więc od pierwszej metody, która polega na użyciu Gmaila w celu znalezienia osoby.

Metoda 1: Znajdź adres IP w Gmailu

Używanie Gmaila do znajdowania adresu IP osoby jest jedną z najprostszych metod, jeśli chcesz wiedzieć, jak śledzić dokładną lokalizację adresu IP. Z wiadomości e-mail Gmail możesz łatwo zebrać wymagane informacje o adresie IP. Możesz dowiedzieć się o tym szczegółowo, wykonując poniższe czynności:

1. Otwórz Gmail w przeglądarce i zaloguj się w niej na swoje konto e-mail.

2. Teraz otwórz wiadomość e-mail i kliknij trzy kropki znajdujące się w prawym górnym rogu ekranu wiadomości e-mail.

3. Z menu rozwijanego wybierz Pokaż oryginał.

4. Teraz skopiuj adres IP z sekcji SPF.

5. Następnie otwórz przeglądarkę i wyszukaj Wyszukiwanie IP.

6. Kliknij górny wynik wyszukiwania.

7. Wpisz adres IP w pasku wyszukiwania i kliknij POBIERZ SZCZEGÓŁY IP.

Metoda 2: Znajdź adres IP w Outlooku

Dla użytkowników Outlooka, którzy chcą wiedzieć, jak znaleźć czyjąś dokładną lokalizację za pomocą adresu IP, jest to tak proste, jak znalezienie adresu IP w Gmailu. Możesz postępować zgodnie z poniższymi krokami:

1. Otwórz Perspektywy w przeglądarce i zaloguj się na swoje konto.

2. Kliknij sekcję Skrzynka odbiorcza w panelu bocznym i otwórz daną wiadomość e-mail.

3. Teraz kliknij ikonę trzech kropek po otwarciu wiadomości e-mail.

4. Kliknij w menu Widok.

5. Teraz wybierz Wyświetl szczegóły wiadomości.

6. Następnie skopiuj adres IP nadawcy.

7. Teraz ponownie otwórz narzędzie do wyszukiwania adresów IP i wklej w nim adres IP. Możesz wykonać kroki 5-7 podane w powyższej metodzie 1.

Metoda 3: Użyj wiersza polecenia

Wiersz polecenia to kolejny świetny sposób, w jaki możesz dowiedzieć się, dokąd trafiają twoje pakiety danych. Ta metoda pomaga w zapewnieniu adresu IP każdego urządzenia podłączonego do komputera. Dzięki tej metodzie możesz dowiedzieć się, jak uzyskać czyjś dokładny adres z jego adresu IP i uzyskać informacje o przybliżonej długości, szerokości geograficznej lub dostawcy usług internetowych. Rzućmy więc okiem na instrukcje krok po kroku, których należy przestrzegać:

1. Naciśnij klawisz Windows, wpisz Wiersz polecenia, a następnie kliknij Uruchom jako administrator.

2. Następnie wpisz ping, a następnie adres URL witryny, którą chcesz w nim śledzić, a następnie naciśnij klawisz Enter.

3. Następnie uruchom Tracert, a następnie polecenie URL witryny.

4. Następnie skopiuj adresy IP do narzędzia wyszukiwania IP, które pozwoli poznać lokalizację danego adresu.

Oto niektóre z łatwych i preferowanych sposobów śledzenia osoby. Możesz również zapoznać się z naszym przewodnikiem 7 sposobów śledzenia lokalizacji osoby, aby dowiedzieć się więcej o innych możliwych sposobach.

Często zadawane pytania (FAQ)

Q1. Czy mogę dowiedzieć się o fizycznej lokalizacji za pomocą adresu IP?

Odp. Nie, nie możesz znaleźć dokładnego fizycznego adresu geograficznego osoby korzystającej z adresu IP.

Q2. Jak mogę znaleźć czyjąś dokładną lokalizację?

Odp. Możesz sprawdzić czyjąś lokalizację za pomocą Map Google na swoim urządzeniu, pod warunkiem, że osoba, którą próbujesz znaleźć, ma profil.

Q3. Czy telefony też mają adresy IP?

Odp. Tak, telefony mają adresy IP przypisane do każdego urządzenia mobilnego, które łączy się z siecią.

Q4. Czy mogę śledzić czyjąś lokalizację za pomocą numeru telefonu komórkowego?

Odp. Tak, możesz śledzić lokalizację telefonu za pomocą numeru telefonu komórkowego. W tym celu potrzebujesz narzędzia do wyszukiwania wstecznego telefonu.

P5. Czy dwa różne urządzenia mogą mieć ten sam adres IP?

Odp. Wszystkie adresy IP routerów są w większości unikalne, ale prywatne adresy IP dwóch hostów mogą być takie same, jeśli oba są podłączone do różnych sieci publicznych.

***

Mamy nadzieję, że nasz dokument był pomocny w oświeceniu Cię o adresach IP i sposobach ich śledzenia. Wiedza o tym, jak znaleźć czyjąś dokładną lokalizację z adresem IP, może być rzeczywiście bardzo przydatna do różnych celów i mamy nadzieję, że nasz przewodnik może Ci w tym pomóc. Możesz zostawić swoje pytania lub sugestie, jeśli takie istnieją, w sekcji komentarzy poniżej.

x