Jak znaleźć czyjś adres IP na Instagramie?

Internet stał się niemal nieodzownym narzędziem w życiu. Media społecznościowe sprawiają, że korzystanie z Internetu jest zabawne i ekscytujące. Wraz z rosnącą popularnością stron takich jak Instagram, do tych platform dołączają ludzie z niemal wszystkich grup wiekowych. Ponieważ Instagram stał się teraz bardziej popularny wśród mas, podobnie jak WhatsApp i Facebook, nie jest pozbawiony oszustw i oszustw. Oszustwa internetowe stały się częste, a na przestrzeni takiej jak Instagram, gdzie dana osoba może łatwo ukryć swoją tożsamość, oszukanie kogoś jest raczej bułką z masłem. Jeśli ostatnio miałeś problemy z profilem na Instagramie, który stwarza podejrzane zachowanie i szukasz odpowiedzi, jak znaleźć czyjś adres IP na Instagramie z tego powodu, to trafiłeś na właściwą stronę. W dzisiejszym przewodniku dostarczamy odpowiedzi na wszystkie pytania, w tym jak śledzić adres IP z Instagrama, jak śledzić adres IP konta na Instagramie, a także jak uzyskać czyjś adres IP z Instagrama. Zacznijmy więc od naszego szczegółowego przewodnika po śledzeniu adresów IP na Instagramie od razu.

Jak znaleźć czyjś adres IP na Instagramie?

Zanim przejdziemy do innych ważnych rzeczy, konieczne jest poznanie adresu IP. Adres IP to unikalna etykieta identyfikująca konkretne urządzenie podłączone do sieci. Adres IP zawiera informacje o lokalizacji osoby lub lokalizacji urządzenia, dzięki czemu urządzenia są dostępne do komunikacji dwukierunkowej. Umożliwia również dostęp do wielu innych informacji o użytkowniku, w tym historii wyszukiwania, śledzenia stron internetowych, bieżącej lokalizacji i innych.

Jakie są powody śledzenia adresu IP z Instagrama?

Aby śledzić czyjś adres IP na Instagram nie odbywa się z jakiegokolwiek powodu. Istnieje wiele powodów, które mogą wywołać tę potrzebę. Przyjrzyjmy się niektórym motywom tej akcji:

  • Aby powstrzymać szantaż i nękanie: Jak wspomniano wcześniej, ludzie wszystkich typów i wszystkich grup wiekowych mogą dołączyć do Instagrama, co czyni go wrażliwą przestrzenią. Podczas gdy niektórzy ludzie lubią zachować prywatność swoich kont, inni lubią je otwierać. Podobnie jak w przypadku prawdziwych kont, istnieją osoby z fałszywymi kontami, które mają tylko jeden motyw, a mianowicie mowę nienawiści. Konta te mogą komentować lub wysyłać wiadomości na Instagramie z motywem szantażu lub nękania. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, możesz znaleźć ich adres IP i podjąć odpowiednie działania, aby poradzić sobie z sytuacją.

  • Aby zatrzymać kradzież tożsamości i podejrzaną próbę logowania: Innym powodem, dla którego ważne jest, aby wiedzieć, jak śledzić adres IP konta na Instagramie, jest to, że ostatnio napotkałeś podejrzaną próbę logowania na swoje konto. Również w przypadku znanej osoby lub konta na Instagramie możliwe jest, że Twoje konto zostało skopiowane lub podobne konto wykorzystujące Twoją tożsamość korzysta z Ciebie. W takich scenariuszach kradzieży tożsamości lub działań związanych z logowaniem można śledzić adresy IP tych kont i zmniejszać ryzyko dalszych nieuczciwych działań.

  • Świetne dla właścicieli firm: ta próba zdobycia czyjegoś IP z Instagrama jest ważna nie tylko dla powstrzymania tych nielegalnych działań, ale jest również bardzo pomocna dla osób, które są właścicielami firm. Jeśli prowadzisz firmę online lub jesteś przedsiębiorcą na Instagramie, może zaistnieć potrzeba śledzenia klientów i sprzedawania swoich towarów za pomocą reklam. Aby to zrobić, musisz znaleźć adres IP, który zapewnia lokalizację klienta, ułatwiając proces marketingowy. Nie tylko to, ale możesz także poznać potrzeby swoich klientów, a następnie odpowiednio się z nimi skontaktować.

  • Aby powstrzymać wprowadzające w błąd informacje: tak jak ważne jest śledzenie klientów w celu promowania swojej firmy, ważne jest również korzystanie z usług adresów IP, aby powstrzymać wszelkie fałszywe plotki na temat produktów lub firmy. Korzystając z adresu IP, możesz łatwo ujawnić konta, pozostawiając złe lub fałszywe recenzje na swoim koncie. Możesz powstrzymać takich wprowadzających w błąd ludzi, śledząc ich, a tym samym powstrzymać ich przed zniszczeniem reputacji Twojej i Twojej marki.

Podczas publikowania lub komentowania na Instagramie wszystkie Twoje działania są rejestrowane. Niezależnie od tego, czy robisz to w sposób przejrzysty, czy anonimowy, bycie online naraża Cię. Niezwykle łatwo jest znaleźć czyjś adres IP na stronach takich jak Instagram, a gdy już znasz informacje, możesz łatwo zgłosić lub zablokować podejrzaną osobę. Istnieje kilka sposobów i stron internetowych, które mogą Ci w tym pomóc. Rzućmy okiem na niektóre z tych sposobów wyszukiwania adresów IP na Instagramie:

Metoda 1: Użyj wiersza polecenia

Jednym z łatwych sposobów śledzenia adresu IP z Instagrama jest użycie narzędzia wiersza polecenia w systemie. Ta metoda polega na czacie z podejrzanym profilem na Instagramie w Direct Messages. Możesz utrzymać osobę zaangażowaną w rozmowę i jednocześnie używać narzędzia wiersza polecenia, wykonując następujące czynności:

Uwaga: zamknij wszystkie inne aplikacje działające w tle lub pola czatu, jeśli są otwarte.

1. Najpierw rozpocznij czat z profilem na Instagramie, którego adres IP chcesz śledzić.

2. Teraz pozostaw otwarte okno wiadomości i upewnij się, że druga osoba jest online.

3. Następnie otwórz pasek wyszukiwania systemu Windows i wpisz cmd, a następnie kliknij Otwórz, aby uruchomić wiersz polecenia.

4. Tutaj wpisz netstat –an polecenie i naciśnij klawisz Enter.

5. Na liście adresów IP poszukaj adresu IP użytkownika.

6. Teraz otwórz przeglądarkę, wpisz wyszukiwanie adresu IP w pasku wyszukiwania i kliknij pierwszy link.

7. Wpisz znaleziony adres IP i kliknij POBIERZ SZCZEGÓŁY IP.

Wyniki dostarczą informacji o lokalizacji geologicznej, kraju, długości i szerokości geograficznej, połączeniu używanym przez daną osobę i nie tylko.

Metoda 2: Użyj narzędzi innych firm

Inną szeroko stosowaną metodą śledzenia adresu IP konta na Instagramie jest korzystanie z narzędzi innych firm. Narzędzia te działają jak idealni detektywi i pozwalają znaleźć adres IP nękającego Cię profilu na Instagramie. Umożliwia śledzenie lokalizacji profilu na Instagramie za pomocą jednego kliknięcia w link. Narzędzia takie jak Grabify IP logger i Location tracker firmy iStaunch to jedne z najsłynniejszych narzędzi w tej kategorii. Po pobraniu wybranego narzędzia nadszedł czas, aby wykonać poniższe czynności:

Uwaga: następujące kroki są możliwe w sieci Instagram.

1. Otwórz profil na Instagramie, na którym chcesz śledzić adres IP.

2. Teraz kliknij trzy kropki obok nazwy użytkownika.

3. Teraz skopiuj adres URL profilu.

4. Następnie otwórz pobrane narzędzie innej firmy.

5. Teraz wklej link URL do paska i kliknij Generuj Tracking URL/QR. Zostanie wygenerowany nowy link.

6. Teraz porozmawiaj z tym samym profilem na Instagramie i wyślij im link z prośbą o kliknięcie.

7. Gdy użytkownik kliknie w link, odśwież stronę w witrynie rejestratora i sprawdź otrzymany w rezultacie adres IP.

8. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o adresie IP, możesz postępować zgodnie z Metodą 1 i jej krokami, aby uzyskać dodatkowe informacje na temat adresu IP.

Metoda 3: Utwórz niestandardowy Grabber IP

Chociaż możesz korzystać z innych narzędzi do przechwytywania adresów IP, które są narzędziami innych firm, możesz również dowiedzieć się, jak znaleźć czyjś adres IP na Instagramie, tworząc własnego przechwytywania adresów IP. Dla maniaków technologii łatwo jest stworzyć od podstaw własną stronę internetową przechwytującą IP. Możesz stworzyć dedykowaną stronę internetową, która będzie gromadzić wyłącznie dane dotyczące adresów IP od internautów. Jeśli jesteś programistą, możesz skorzystać z bezpłatnego hostingu i uzyskać atrakcyjną domenę. Możesz również spersonalizować własną stronę internetową według własnych upodobań.

Często zadawane pytania (FAQ)

Q1. Jak mogę zatrzymać śledzenie mojego adresu IP?

Odp. Możesz uniemożliwić śledzenie adresu IP za pomocą serwera proxy lub sieci VPN, która ukrywa Twoją tożsamość online, ukrywając adres IP.

Q2. Czy mogę śledzić adres IP usuniętego konta na Instagramie?

Odp. Tak, istnieje możliwość śledzenia adresu IP usuniętego konta na Instagramie.

Q3. Czy strony takie jak Grabify są legalne?

Odp. Tak, narzędzia innych firm, takie jak Grabify, są legalne. Narzędzia te posiadają licencję na wykonywanie zadań śledzenia IP. Wiele dużych firm korzysta również z takich narzędzi, aby znaleźć adres IP.

Q4. Czy Instagram może zablokować mi możliwość korzystania z witryn takich jak Grabify?

Odp. Nie, Grabify jest stroną licencjonowaną i Instagram nie może zablokować Ci możliwości korzystania z niej. Jednak w przypadku błędnego linku URL, Instagram może go zablokować. Te wadliwe linki mogą obejmować spamerów, fałszywe strony internetowe i domeny z błędnie napisanymi adresami URL.

P5. Czy link utworzony przez witryny z rejestratorami IP ma ograniczenia dotyczące kliknięć?

Odp. Nie, nie ma ograniczeń dotyczących klikania linków utworzonych przez witryny z rejestratorami IP. Tworzone linki zawierają wystandaryzowane domeny zatwierdzone przez RODO. Ponadto strony z rejestratorami IP nie zezwalają na linki spamowe, więc nie ma z nimi żadnych ograniczeń.

***

Mamy nadzieję, że nasz dokument o tym, jak znaleźć czyjś adres IP na Instagramie, pomógł Ci dobrze poprowadzić. Jeśli na wszystkie Twoje wątpliwości i pytania zostały udzielone odpowiedzi, daj nam znać. Możesz również skontaktować się z nami, jeśli masz inne pytania lub sugestie, zostawiając swoje komentarze poniżej.

x