Jak znaleźć czyjś adres IP według numeru telefonu?

Ponieważ wiele osób obawia się, że ich adres IP zostanie ujawniony komuś, kogo nie powinno być, istnieją również osoby i grupy w Internecie, które chcą znaleźć czyjś adres IP po numerze telefonu. Większość hakerów może używać Twojego adresu IP, aby naśladować Cię w świecie online i naśladować Twoją aktywność routingu w celu wykonywania złośliwych działań pod zasłoną Twojej tożsamości. I może cię to kosztować znacznie więcej, niż myślisz w tej chwili, a kilka osób zdaje sobie z tego sprawę. Dlatego szukają sposobów na częste ukrywanie lub zmianę adresów IP, aby uniemożliwić ich śledzenie. Ale czy naprawdę można uzyskać adres IP z numeru telefonu? Chcesz się dowiedzieć? Przeczytaj ten artykuł do końca, aby dowiedzieć się, czy można znaleźć adres IP za pomocą numeru telefonu i śledzić adres IP za pomocą numeru telefonu. Czy powinniśmy?

Jak znaleźć czyjś adres IP według numeru telefonu?

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czy możesz szczegółowo znaleźć czyjś adres IP po numerze telefonu.

Uwaga: ponieważ smartfony nie mają tych samych opcji ustawień, różnią się one w zależności od producenta. Dlatego upewnij się, że przed zmianą jakichkolwiek ustawień w urządzeniu są prawidłowe ustawienia.

Czy możesz uzyskać adres IP z telefonu?

Tak, w telefonie możesz znaleźć adres IP sieci, z którą aktualnie jesteś połączony. Możesz to zrobić, przechodząc do szczegółów sieci aktualnie podłączonej sieci w telefonie komórkowym.

Jak uzyskać adres IP z telefonu?

Zobaczmy, jak uzyskać lub znaleźć adres IP w telefonie:

1. Otwórz aplikację Ustawienia w telefonie.

2. Stuknij Wi-Fi w menu ustawień, jak pokazano poniżej.

3. Stuknij ikonę strzałki obok podłączonej sieci Wi-Fi.

4. Adres IP podłączonej sieci można znaleźć na tym ekranie szczegółów sieci.

Jak znaleźć adres IP na komputerze lub laptopie?

Poniżej znajdują się kroki, aby znaleźć adres IP na swoim Okna Komputer stacjonarny lub laptop.

1. Otwórz Ustawienia na swoim komputerze/laptopie.

2. Kliknij Sieć i internet w lewym okienku.

3. Kliknij na zakładkę Właściwości od góry, aby otworzyć okno właściwości dla aktualnie podłączonej sieci.

4. Przewiń w dół i znajdź adres IP obok adresu IPv4.

Czy możesz znaleźć adres IP za pomocą numeru telefonu?

Nie, nie możesz znaleźć adresu IP za pomocą numeru telefonu komórkowego. Nie jest również możliwe uzyskanie adresu IP żadnego numeru telefonu komórkowego. Powodem tego jest to, że adres IP jest unikalnym numerem, który jest inny dla każdego użytkownika. Za pomocą adresu IP można zidentyfikować konkretne urządzenie, z którego korzystasz, aby uzyskać dostęp do Internetu. IP to skrót od Internet Protocol, który jest zbiorem zasad zapewniających prawidłową transmisję informacji w Internecie.

Jak uzyskać adres IP z numeru telefonu?

Nie możesz uzyskać adresu IP z numeru telefonu. Numer telefonu użytkownika to numer przypisany przez konkretnego dostawcę usług do wykonywania i odbierania połączeń z podobnych typów numerów. Z tego powodu adres IP i numer telefonu w ogóle nie są ze sobą powiązane. Istotna różnica między adresem IP a numerem telefonu komórkowego polega na tym, że adres IP zawsze się zmienia, ale numer telefonu komórkowego nie. Dlatego nie można zlokalizować adresu IP konkretnego telefonu za pomocą numeru telefonu komórkowego.

Jak znaleźć czyjś adres IP według numeru telefonu?

Jak już się dowiedziałeś, nie możesz znaleźć adresu IP po żadnym numerze telefonu, ponieważ nie są one ze sobą w żaden sposób powiązane. Będziesz musiał mieć dostęp do docelowego telefonu komórkowego, aby zobaczyć adres IP za pomocą kroków wymienionych wcześniej w tym artykule.

Jak uzyskać adres IP z numeru telefonu?

Nie ma możliwości uzyskania adresu IP z numeru telefonu komórkowego.

Tylko Twój dostawca usług internetowych (ISP) może prowadzić dzienniki Twoich adresów IP za pomocą zarejestrowanego numeru telefonu komórkowego ze swojej bazy danych.

Dlaczego nie możesz śledzić adresu IP za pomocą numeru telefonu?

Poniżej znajdują się powody, dla których nie możesz śledzić adresu IP za pomocą swojego numeru telefonu.

  • Adres IP i numer telefonu nie są ze sobą powiązane, aby uzyskać adres IP z numeru telefonu lub odwrotnie.
  • Adres IP jest dynamiczny i zmienia się często po określonym czasie, w przeciwieństwie do numeru telefonu komórkowego.

Czy śledzenie IP jest nielegalne?

To zależy. Jeśli nie śledzisz czyjegoś adresu IP w złośliwych zamiarach, nie popełniasz żadnej działalności przestępczej. Jednak śledzenie IP jest uważane za nielegalne, jeśli jest wykorzystywane do wyrządzenia komukolwiek krzywdy w jakiejkolwiek formie za pośrednictwem Internetu.

***

Mamy nadzieję, że z pomocą tego artykułu dowiedziałeś się, jak znaleźć czyjś adres IP po numerze telefonu. Zachęcamy do kontaktu z nami w sprawie zapytań i sugestii za pośrednictwem poniższej sekcji komentarzy. Daj nam również znać, o czym chcesz się dowiedzieć w następnej kolejności.

x